Анонси

Спецкурс «Діджитал-інструменти для дистанційного навчання»

Національний центр «Мала академія наук України» анонсує спецкурс «Діджитал-інструменти для дистанційного навчання».

Для кого? Для педагогічних працівників закладів освіти.

Про що? Метою спецкурсу є сприяння поглибленню та вдосконаленню навичок педагогів для організації інтерактивного дистанційного навчання. Опанування сучасних діджитал-інструментів (застосунків та програм) для роботи в режимі онлайн, зокрема враховуючи можливості сервісів «Canva», «Crello», «Animaker», «Renderforest» для створення онлайн-презентацій, інфографіки, анімаційних роликів. Освітній контент в інстаграмі та ютубі як додатковий інструмент навчання.

Навіщо? Щоб ознайомити з різними діджитал-інструментами для організації навчання онлайн, а також розвинути практичні навички створення інтерактивних форматів навчання й утримання уваги учнів при дистанційному навчанні.

За підсумками роботи (при виконанні всіх самостійних завдань та складанні підсумкового тесту) учасники й учасниці отримають сертифікати (15 годин).

Коли? З 19 квітня по 1 травня (лекції двічі на тиждень).

Як? Онлайн, на платформах «Zoom» та «Google Classroom».

Реєстрація за посиланням.

Дедлайн заповнення анкети: 15 квітня 2021 року до 18:00.

Інформацію про зарахування на курс учасники отримають на електронні скриньки, вказані під час реєстрації, 16 квітня ц. р.

12.04.2021

Спецкурс з математики «Комбінаторика»

Лабораторія математичних наук Національного центру «Мала академія наук України» анонсує навчання за програмою спецкурсу з математики «Комбінаторика».

Для кого? Для педагогічних і науково-педагогічних працівників, зокрема керівників гуртків математичного профілю та вчителів / викладачів математики.

Про що? Метою курсу є розвиток навичок розв’язання задач з математики, в основі яких лежать базові ідеї комбінаторики, від простих і навчальних задач – до більш складних та нетривіальних.

Навіщо? Щоби вдосконалити та поглибити знання з розділу математики, присвяченому комбінаториці, оволодіти навичками впровадження в освітній процес задач, які зацікавлять школярів та допоможуть мотивувати їх поглиблювати власні знання з математики.

За підсумками роботи (при успішному виконанні принаймні 70% усіх завдань і складанні іспиту) учасники отримають сертифікат (40 годин).

Коли? Із 13 квітня по 29 червня 2021 року (лекції щовівторка о 18:00).

Як? Дистанційно. На платформах «Google Classroom» та «Zoom».

Реєстрація за посиланням.

Дедлайн заповнення анкети: 8 квітня 2021 року до 18:00.

Інформацію про зарахування на курс учасники отримають на електронні скриньки, вказані під час реєстрації, 11 квітня ц. р.

30.03.2021

Навчальний модуль «Методика розв’язування задач з хімії»

Лабораторія експериментальних досліджень «Ex Lab» Національного центру «Мала академія наук України» анонсує навчальний модуль «Методика розв’язування задач з хімії».

Для кого? Для педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти, зокрема керівників гуртків природничого профілю, учителів / викладачів природничих дисциплін.

Коли? 22 березня – 18 квітня 2021 року.

Про що? Поглиблення та вдосконалення знань і вмінь із розв’язування хімічних задач; про математичні особливості розв’язування задач; світовий досвід викладання хімії.

За підсумками роботи (при успішному виконанні всіх завдань) учасники й учасниці отримають сертифікати (24 години).

Де? На платформах «Google Classroom» та «Zoom». Код доступу до платформи «Google Classroom» буде надісланий учасникам на електронні адреси, вказані під час реєстрації, 21 березня.

Реєстрація за посиланням.

Дедлайн заповнення анкети: 20 березня 2021 року.

Інформацію про зарахування учасники отримають на електронні скриньки, вказані під час реєстрації.

19.03.2021

Інтенсив «Методика формування цінностей та розвитку м’яких навичок учнів»

Лабораторія з розвитку критичного мислення Національного центру «Мала академія наук України» анонсує програму інтенсиву для освітян «Методика формування цінностей та розвитку м’яких навичок учнів».

Для кого? Для педагогічних працівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

Про що? Метою інтенсиву є опанування практичних навичок і знань з організації освітніх заходів для школярів із формування цінностей та тренування soft skills.

Навіщо? Учасники дізнаються:

  • яким контентом наповнювати навчальну програму локального освітнього заходу для учнів;
  • як ефективно компонувати складові програми;
  • який інструментарій неформальної освіти є дієвим у процесі формування цінностей та тренування soft skills учнів;
  • як організувати й провести авторський локальний освітній захід для учнівської молоді (з програмою від 3 до 7 днів).

За підсумками роботи (при успішному виконанні всіх завдань та реалізації локальних освітніх заходів) учасники отримають сертифікати (30 годин).

Коли? Із 5 квітня по 15 липня 2021 року за таким графіком:

  • І етап: 5–16 квітня. Навчання у форматі лекцій і воркшопів за графіком;
  • ІІ етап: 17 квітня – 31 травня. Розробка та підготовка локального освітнього заходу під менторським супроводом. Індивідуальні консультації;
  • ІІІ етап: 1 червня – 5 липня. Реалізація локальних освітніх заходів;
  • IV етап: 5–15 липня. Підбиття підсумків.

Як? Дистанційно. На платформах «Zoom», «Google Classroom», у групі «Telegram». Лінки доступу будуть надіслані учасникам на електронні адреси, вказані під час реєстрації, до 4 квітня цього року.

Реєстрація за посиланням.

Дедлайн заповнення анкети: 2 квітня 2021 року.

Інформацію про зарахування на курс учасники отримають на електронні адреси, вказані під час реєстрації.

18.03.2021

Спецкурс «Основи дистанційного зондування Землі»

Лабораторія геоінформаційних систем та дистанційного зондування Землі Національного центру «Мала академія наук України» анонсує спецкурс «Основи дистанційного зондування Землі: історія та практичне застосування».

Для кого – педагогічні та науково-педагогічні працівники закладів освіти, зокрема керівники гуртків природничого профілю, вчителі / викладачі природничих дисциплін.

Коли – 15–27 березня 2021 року.

Де – платформа «Zoom». Для участі у спецкурсі необхідно до 10 березня 2021 року зареєструватися за посиланням.

Про що – ви дізнаєтеся, як застосовувати космічні знімки сімей Sentinel та Landsat у різнотематичних дослідженнях, зокрема кліматичних, гідрологічних, лісових, сільськогосподарських тощо. Курс охоплюватиме такі тематики: виявлення наслідків пожежі й вулканічної активності; моніторинг стану водних об’єктів, забруднення атмосферного повітря, змін сільськогосподарських угідь та втрат лісових ресурсів; дослідження антропогенного впливу на ландшафти під час видобування бурштину тощо.

Для працівників територіальних відділень Малої академії наук України спецкурс – безкоштовний.

Для освітян, які прагнуть долучитися, але не працюють у територіальних відділеннях Малої академії наук України, вартість становить 750 грн.

Натискаючи кнопку «Сплатити», Ви погоджуєтеся з договором оферти.

Заявку на участь у спецкурсі та документ про підтвердження оплати потрібно надіслати на електронну адресу: gis_rs@man.gov.ua.

Що отримаєте – за умови успішного завершення спецкурсу учасник отримає сертифікат (обсягом 32 години).

01.03.2021

Спецкурс «Академічна доброчесність для педагогів»

Лабораторія інноваційного змісту освіти Національного центру «Мала академія наук України» анонсує спецкурс «Академічна доброчесність для педагогів».

Для кого? Для педагогічних працівників закладів позашкільної та загальної середньої освіти.

Про що? Поняття «академічна доброчесність» у всіх на слуху, але сприймають його часто у вузькому розумінні боротьби з плагіатом. У середовищі вчителів ситуація погіршується, якщо увагу переводять на суто формальні вимоги – наявність положення про академічну доброчесність у закладі освіти. Курс покликаний пояснити значення академічної доброчесності для розбудови академічної культури, якісної освіти та добробуту українського суспільства, надати інструменти й практичні поради для застосування принципів академічної доброчесності у професійній діяльності педагога.

Навіщо? Для сприяння формуванню культури академічної доброчесності в Україні шляхом поглиблення знань педагогів щодо цього поняття, надання дієвих інструментів для її розбудови в закладах освіти.

За підсумками роботи (у випадку успішного виконання всіх завдань) учасники й учасниці отримають сертифікати (10 годин).

Коли? 25–26 березня 2021 року.

Як? Дистанційно. На платформах «Google Classroom» та «Zoom». Комунікація з викладачем – через вайбер чи телеграм. Коди доступу до платформ будуть надіслані учасникам на електронні адреси, вказані під час реєстрації, 24 березня.

Реєстрація за посиланням.

Дедлайн заповнення анкети: 22 березня 2021 року до 20:00.

Інформацію про зарахування на курс учасники отримають на електронні скриньки, вказані під час реєстрації.

05.03.2021

Спецкурс «Ядерна енергетика»

Лабораторія «МАНЛаб» Національного центру «Мала академія наук України» анонсує спецкурс «Ядерна енергетика».

Для кого – педагогічні та науково-педагогічні працівники закладів освіти, зокрема вчителі фізики, методисти й керівники наукових секцій МАН, а також усі, хто цікавиться основами ядерної фізики, енергетики та радіобіології.

Про що – курс охоплює питання основ ядерної фізики і ядерної енергетики, радіобіології, екології та відновлюваних джерел енергії.

Навіщо – щоби мати змогу особистісного та професійного зростання. За підсумками роботи учасники й учасниці отримають сертифікат (30 годин).

Коли – 10 березня – 9 квітня 2021 року.

Де – за допомогою сервісу «Zoom» (доступ до електронного ресурсу буде надісланий учасникам на електронну адресу, зазначену під час реєстрації, до 9 березня).

Реєстрація за посиланням.

Дедлайн реєстрації – 5 березня 2021 року.

Інформацію про зарахування на курс учасники отримають на пошту, вказану при реєстрації.

23.02.2021

Спецкурс «Web-сервіси та застосунки»

Лабораторія інформаційних технологій «ІТ-School» Національного центру «Мала академія наук України» анонсує спецкурс «Web-сервіси та застосунки».

Для кого – педагогічні та науково-педагогічні працівники закладів освіти, зокрема вчителі ІТ-напряму, методисти й керівники наукових секцій МАН, а також усі, хто цікавиться питаннями саморозвитку.

Про що – спецкурс ознайомить з архітектурою клієнт-серверних інформаційно-телекомунікаційних систем; синтаксисом скриптових мов; методами проєктування й оптимізації баз даних. Учасники набудуть умінь проєктувати та створювати складні вебсервіси за концепцією інтернету речей, розробляти клієнт-серверні застосунки і клієнтські сценарії, а також алгоритми й програми на скриптових мовах програмування, оперувати базами даних. Отримають досвід створення вебсервісів для радіотехнічних інформаційних систем; використання зовнішніх сервісів для передавання, отримання та оновлення необхідної для функціонування радіотехнічних систем інформації.

Навіщо – щоби мати змогу особистісного та професійного зростання. За підсумками роботи учасники й учасниці отримають сертифікати про підвищення кваліфікації (30 годин).

Коли – 19 лютого – 19 березня 2021 року.

Де – на платформах Moodle, Telegram і Zoom (доступ до відповідного електронного ресурсу буде надісланий учасникам на електронну адресу, зазначену під час реєстрації, 18 лютого).

Реєстрація за посиланням.

Дедлайн реєстрації – 16 лютого 2021 року.

Інформацію про зарахування на курс учасники отримають на пошту, вказану при реєстрації.

08.02.2021

Навчальний модуль «Основи генної інженерії»

Лабораторія експериментальних досліджень «Ex Lab» Національного центру «Мала академія наук України» анонсує навчальний модуль «Основи генної інженерії».

Для кого – педагогічні працівники закладів освіти, зокрема вчителі природничого напряму, а також усі, хто цікавиться питаннями саморозвитку.

Про що – про теоретичні основи генної інженерії, методичні підходи, які використовуються при дослідженні генів та їх клонуванні, особливості роботи в молекулярно-генетичних лабораторіях. Основна увага зосереджується на оволодінні сучасними методами генної інженерії. Так, серед іншого, слухачі дізнаються про алгоритми проведення полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), набудуть навичок виконання реакції рестрикції, лігування, трансформації тощо.

Навіщо – щоби мати змогу особистісного та професійного зростання. За підсумками роботи учасники й учасниці отримають сертифікати про підвищення кваліфікації (15 годин).

Коли – 15–21 лютого 2021 року о 17:00.

Де – на платформах Google Classroom та Zoom.

Реєстрація за посиланням.

Дедлайн реєстрації – 13 лютого 2021 року.

Усі деталі курсу й посилання на лекції будуть розміщені в Google Classroom.

Лист про зарахування та код класу учасники отримають на пошту, вказану при реєстрації.

02.02.2021
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН