ГЕНЕРАТОРИ УСПІШНИХ ІДЕЙ
Юні знавці технічних і комп’ютерних наук розпочали свою роботу

prev next

У день великого християнського свята – Благовіщення – у стінах оздоровчого табору «Лідер» в Пущі-Водиці відбулось урочисте відкриття відділень технічних і комп’ютерних наук конкурсу-захисту МАН.

Директор Національного центру «Мала академія наук України» Оксен ЛІСОВИЙ щиро привітав усіх присутніх з початком фіналу, зазначивши:

– Тут зібралися ті, кого Україні дуже і дуже не вистачає: майбутні інженери та айтішники. У тих умовах, у яких зараз перебуває країна, від вас залежить національна безпека, ви це добре знаєте. Тому Мала академія наук буде робити все, щоб ви могли відчути свої можливості, порівняти свій потенціал з іншими. А ви, я сподіваюся, зробите все для того, щоб довести, що дійсно достойні бути фіналістами.

Оксен Васильович нагадав учасникам про можливості, які надає перемога у фіналі конкурсу-захисту, і наголосив, що змагання проводиться чесно й об’єктивно і кожен може вибороти перемогу власним розумом і наполегливістю.

Академік Національної академії наук України, директор Інституту гідромеханіки НАН України, заслужений діяч науки і техніки України, доктор фізико-математичних наук, куратор відділення технічних наук Віктор ГРІНЧЕНКО подякував МАН за можливість зустрічатися з талановитими дітьми. Віктор Тимофійович, провівши символічну аналогію з одним епізодом у «Фаусті» Ґете, впевнений, що нещодавні історичні події відбулися завдяки таким молодим людям:

– Я згадав уривок, коли Фауст дякував своєму учневі, що він з’явився і відволік його від важких думок. Перші слова, які я хотів вам сказати, це саме вдячність за те, що ви є; що ви отих серйозного віку людей, які, дійсно, впали у якесь відчуття розгубленості на фоні всього того, що відбувається зараз, відволікли. От коли я дивлюся на вас, розумію, що, незважаючи ні на що, ми маємо майбутнє.

Не оминув увагою академік і завдання української науки. Воно, за словами вченого, полягає у збереженні того потенціалу, який допоможе зрозуміти, що відбувається у світовій науці. Також Віктор Тимофійович пояснив юнацтву: крім дослідницької діяльності надзвичайно важливим є спілкування один з одним, яке збагачує кожного.

Цю думку підтримав і Президент Малої академії наук України, член-кореспондент Національної академії наук України, доктор фізико-математичних наук Станіслав ДОВГИЙ:

– У вас сьогодні є унікальний шанс. По-перше, а може, і найголовніше – це познайомитися зі своїми однолітками з різних куточків України. Мені б хотілося, щоб ви подружились. Якраз сьогодні отакого єднання України, можливо, і не вистачає в дорослому світі. Тому південь і північ, схід і захід, центр України повинні бути разом. Ми – єдина держава. Я хотів би, щоб ви пишалися, що є українцями.

Декан інженерно-фізичного факультету Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», доктор технічних наук, професор, співголова журі відділення технічних наук Петро ЛОБОДА побажав учасникам успіху в усіх починаннях:

– Колись відомий учений сказав: «Дайте мені точку опори – і я переверну Землю». Я хочу побажати, щоб ті знання, які ви отримаєте в будь-якій галузі науки і техніки, стали тією точкою опори, яка дозволить вам крутити все навколо себе.

Порадами щодо саморозвитку і реалізації своїх здібностей у науковій сфері з фіналістами поділилися Герой України, перший космонавт незалежної України, генерал-майор Збройних сил України, кандидат технічних наук, член Піклувальної ради МАН Леонід КАДЕНЮК, завідувач кафедри електронних приладів та пристроїв факультету електроніки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», доктор технічних наук, професор, співголова журі відділення технічних наук Леонід ПИСАРЕНКО, професор кафедри звукотехніки та реєстрації інформації факультету електроніки НТУУ «КПІ», кандидат технічних наук, голова журі секції «Інформаційно-телекомунікаційні системи та технології» Володимир ПІЛІНСЬКИЙ, доцент кафедри промислової електроніки факультету електроніки НТУУ «КПІ», кандидат технічних наук, голова журі секції «Електроніка та приладобудування» Володимир ПОПОВ, доцент кафедри акустики та акустоелектроніки цього ж факультету, кандидат технічних наук, член журі секції «Електроніка та приладобудування» Марія РОДІОНОВА і завідувач кафедри металознавства та термічної обробки інженерно-фізичного факультету Київської політехніки, доктор технічних наук, професор, голова журі секції «Матеріалознавство» Ярослав ЗАУЛИЧНИЙ.

Підбадьорити молодих науковців прийшов і Сергій ВЕРЕЩАК. Хлопець координує проект «EcoNation» у рамках Міжнародного благодійного фонду Костянтина Кондакова, який є партнером МАН. Сергій розповів, що їхній проект направлений на підтримку юних дослідників, для яких започатковано серію грантів та базу підтримки.

Члени журі, які вже встигли заочно ознайомитися з дослідженнями учасників, прогнозують, що конкуренція буде неабиякою. Зокрема, професор кафедри комп’ютерних систем та мереж Національного авіаційного університету, кандидат технічних наук, голова журі відділення комп’ютерних наук Микола ГУЗІЙ запевнив:

– У цьому році всі роботи високого рівня. Раніше ми мали дослідження, які зразу виходили на перші місця. Сьогодні стабільно високий рівень у всіх, конкуренція між вами буде висока. Я думаю, що ми отримаємо прекрасних переможців, бо ви всі чудові.

На завершення учасники та гості провели ритуал на честь свята: випустили в небо білих голубів, які є символом Святого Духа. Сподіваємося, що про світлі ідеї МАНівців незабаром дізнається світ!

Олена ТЕРЛЕЦЬКА
07.04.14
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН