ВИНАЙДЕНО В УКРАЇНІ: РОЗУМНІ ОКУЛЯРИ Й ЕКОНОМІЯ ПАЛЬНОГО
Українські студенти здобули дві медалі на виставці інновацій у Женеві

prev next

Українська делегація отримала «золото» і «срібло» на Міжнародній виставці інновацій у Женеві «The International Exhibition of Inventions of Geneva». Захід відбувся у березні.

Золоту медаль отримав Сергій Лисін, студент Університету Твенте (Нідерланди), зі своїм проєктом «Nutis». Хлопець презентував власний винахід у секції «Здоров’я» – розумні окуляри, які за лічені секунди рахують калорійність будь-якої страви. Такий гаджет знадобиться усім, хто стежить за своїм здоров’ям та фігурою.

Працюють ці диво-лінзи в тандемі з мобільним додатком, в якому відображаються усі дані: скільки енергії спожито і скільки витрачено. Щоб ця наукова магія спрацювала, достатньо лише вдягнути окуляри і подивитися на страву: картинка зафіксується і відправиться на сервер. Там автоматично буде порахована калорійність їжі, а інформація відразу з’явиться на екрані смартфона.

Сергій каже, що «Nutis» став особливо популярним під час локдауну:

‒ У період карантину тренерам і дієтологам важко контролювати своїх клієнтів. Розумні окуляри допомагають людині стежити за раціоном. За статистикою, лише 10% людей після першого місяця продовжують дотримуватися дієти – «Nutis» їх простимулює. Та найголовніше, гаджет допоможе хворим на діабет: підкаже, що можна їсти, а що – ні.

«Срібло» отримав студент Київської політехніки Станіслав Скоробогатов. У секції «Механіка» він представив проєкт із застосування елементів Пельтьє для рекуперації електричної енергії в гібридному автомобілі. Таке ноу-хау економить пальне і допомагає отримати додаткову енергію на одному заряді гібрида. Щоб електромобіль почав сам виробляти електрику, його необхідно обладнати елементами Пельтьє: прикріпити їх до гальмівних дисків і випускного колектора двигуна. Саме ці елементи автомобіля генерують найбільше теплової енергії під час руху.

‒ Застосування елемента Пельтьє у зворотному процесі дає змогу використовувати його як додаткове джерело енергії від нагріву гальмівних супортів і шланга повітряної турбіни. Енергія буде збиратися в суперконденсаторах і за потреби передаватися на акумулятор або використовуватися для роботи системи клімат-контролю в автомобілі, ‒ пояснює Станіслав.

Конкурс, на якому відзначили молодих українських винахідників, проходить під патронатом Федерального уряду Швейцарії, Всесвітньої організації інтелектуальної власності, Міжнародної федерації асоціацій винахідників. Традиційно він збирає близько 30 000 гостей. Представники понад 45 країн світу демонструють близько 1000 винаходів та інновацій, готових до впровадження. Подію відвідують бізнесмени, тож для винахідників участь у ньому – гарна можливість знайти партнерів та спонсорів.

15.04.21
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН