ЗНОВУ З ПЕРЕМОГАМИ
Учні МАН привезли з міжнародного змагання OKSEF повний набір медалей

prev next

МАНівці не зупиняються на перемогах, здобутих на конкурсах і олімпіадах своєї країни. Вони демонструють високі результати поза її межами. Яскравим прикладом цього стала виставка-конкурс у галузі технічних наук та енергетики OKSEF. Освітня подія відбувалася в мальовничому місті Ізмір (Туреччина) з 11 по 16 червня.

Конкурс проводився за підтримки організації MILSET (Міжнародний рух за науково-технологічне дозвілля). Його основна мета ‒ розвиток і виховання на міжнародному рівні нового покоління молодих дослідників, які розв’язуватимуть проблеми навколишнього середовища, здоров’я, енергетики, застосовуючи для цього найновіші підходи науки, техніки та інформаційних технологій. Змагання відбувалося у п’яти секціях: «Фізика», «Хімія», «Біологія», «Енергетика та інженерія», «Математика та комп’ютерні науки».

Суперниками МАНівців були близько 300 конкурсантів з 23 країн світу. Наші школярі презентували гідні проєкти, адже кожен з учасників української делегації повернувся додому з медаллю.

«Бронзу» заслужили Артем Агванян та Володимир Новицький (секція «Математика та комп’ютерні науки»). Артем запропонував портативний пристрій, який дає змогу отримувати поточні дані про забруднення будь-якого місця на карті світу. Для достовірності даних школяр використав технологію Blockchain. Винахід у п’ять разів дешевший за наявні аналоги, які коштують понад $100. А Володимир своєю ідеєю полегшив процес розрахунків під час проектування та будівництва інженерних споруд. На основі двох чисельних методів та експерименту хлопець визначає динамічні навантаження, які можуть витримати несучі елементи конструкцій.

Єлизавета Столярчук теж отримала бронзову медаль (секція «Енергетика та інженерія»). Дівчина вдосконалила один зі способів переробки полімерних відходів ‒ піроліз. Її нова технологія полягає у відсутності кисню в піролізній камері. Так виділяється більше корисних речовин: природного газу 28% у порівнянні з попередніми 20%, а дизельного палива – 20%, а не 14,25%, як було раніше. Також Єлизавета експериментально довела, що пропонований нею підхід є повністю екологічним.

Станіслав Лінчаковський презентував новий механізм утилізації відходів поліетилентерефталату (термопластику). Тепер можна отримувати полімерні системи з покращеними функціональними характеристиками. Змагаючись у секції «Фізика», хлопець привіз додому «срібло».

«Золота» вартував прототип установки для людей з вадами зору Дмитра Лопушанського (секція «Енергетика та інженерія»). Пристрій допомагає визначити колір, відстані до перешкод, рівень освітленості, номінали банкнот.

Знову і знову учні МАН впевнено підкорюють міжнародні змагання. Українські школярі вражають світових експертів своїми ідеями, розробками, талантом і наполегливістю. А їхні винаходи, без перебільшення, можуть вплинути на покращення екології не лише нашої країни, а й усього світу. Про що й свідчать приголомшливі результати нашої команди на OKSEF-2019.

17.06.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН