Цей конкурс від міжнародної некомерційної організації з розвитку підприємництва «Network for Teaching Entrepreneurship» («NFTE»), США, має на меті підвищити глобальну обізнаність про підприємництво як рушій інновацій. Спонукаючи молодих людей створювати підприємницькі рішення для досягнення цілей сталого розвитку, ініціатива орієнтує підприємницьке мислення молоді на генерацію інноваційних ідей, критичне мислення та застосування нових підходів до розв’язання проблем суспільства.
Для участі в конкурсі молодь віком від 13 до 24 років має обрати один із 8 викликів, що відповідають цілям сталого розвитку ООН, пропрацювати своє рішення з експертами бізнес-інкубатору «Ukrainian Future» під час «Innovation Days» та подати онлайн-заявку на «WSI» для розгляду міжнародного журі. За результатами оцінки міжнародних експертів найкращі ідеї молодих новаторів у кожній категорії будуть відзначені грошовими призами: 1500 доларів США за перше місце, 600 — за друге і 300 — за третє місце.
В Україні офіційним партнером «NFTE» та організатором підготовчого етапу конкурсу є «Ukrainian Future», бізнес-інкубатор Малої академії наук України. Підготовчі сесії в рамках «Innovation Days» відбудуться в онлайн-форматі протягом двох днів — 31 жовтня та 1 листопада 2024 року, з 11:00 до 13:30. Мета тренінгів — допомогти учасникам зануритися в окреслені цьогорічним конкурсом проблеми та якісно підготувати заявку.
Участь можлива лише за умови попередньої реєстрації. Зареєструватися можна за покликанням.
Цільова аудиторія: учні 9–11 класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти, студенти закладів професійної (професійно-технічної) і вищої освіти.
**Важливі дати «World Series of Innovation» **
7.10.2024 — реєстрація учасників підготовчого тренінгу в рамках «Innovation Days».
25.10.2024 — дедлайн реєстрації.
31.10.2024 та 1.11.2024 — «Innovation Days» (11:00 — 13:30).
8.11.2024 — консультація (17:00 — 17:40).
8.12.2024 — дедлайн подачі заявок для участі в конкурсі «WSI».
9.12.2024 — І етап суддівського оцінювання проєктів.
7.02.2025 — оголошення 10 фіналістів у кожній з 8 категорій.
25.02.2025 — дедлайн для 1-хвилинного відео, яке мають створити фіналісти.
1.03.2025 — II етап суддівського оцінювання проєктів.
14.04.2025 — оголошення переможців «WSI».
**Цілі ООН та виклики «WSI» **
Глобальні цілі сталого розвитку ООН ухвалила у 2015 році як універсальний заклик до дій, щоб до 2030-го всі люди жили в мирі й достатку. Загалом було визначено 17 цілей, які взаємодоповнюють одна одну. У партнерстві з «NFTE» провідні світові компанії пропонують учасникам конкурсу «WSI» низку викликів, що передбачають розробляння проєктів, спрямованих на розв’язання найбільших проблем людства та досягнення цілей сталого розвитку.
Ціль 3. Міцне здоров’я та добробут. MetLife Foundation Good Health and Well-Being Challenge. Завдання: розробити рішення для забезпечення доступу до фізичного та/або психічного добробуту у вашій громаді. Переглянути виклик.
Ціль 4. Якісна освіта. Comerica Quality Education Challenge. Завдання: запропонувати рішення для розробки платформ або ініціатив, що навчатимуть основних галузевих навичок та дадуть змогу залучати молодь до повноцінної участі в економічних процесах. Переглянути виклик.
Ціль 4. Якісна освіта. Intuit for Education Game Based Financial Learning Challenge. Завдання: створити веселу, захопливу фінансову гру, яка навчатиме молодь основ управління фінансами, складання бюджету, заощаджень та інвестування. Переглянути виклик.
Ціль 6. Чиста вода та належні санітарні умови. Aramco Clean Water Challenge. Завдання: розробити інноваційне рішення на основі технології перетворення брудної чи солоної води на безпечну питну воду для вашої громади. Переглянути виклик.
Ціль 8. Гідна праця та економічне зростання. Citi Foundation Youth Economic Advancement Challenge. Завдання: запропонувати рішення, що використовує інструменти штучного інтелекту для сприяння працевлаштуванню й освіті молоді чи навчанню для підтримки місцевих громад. Переглянути виклик.
Ціль 9. Промисловість, інновації та інфраструктура. CBT Technology Solar Innovation Challenge. Завдання: розробити продукт / послугу / рішення для громадських просторів (школи, бібліотеки, громадських центрів, парків), що передбачає використання сонячної енергії для покращення навчального середовища і зменшення експлуатаційних витрат. Переглянути виклик.
Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату. Zuora Climate Action Challenge. Завдання: запропонувати інноваційне рішення, що заохочуватиме людей і громади зменшувати свій вуглецевий слід за допомогою підходів, заснованих на споживанні. Переглянути виклик.
Ціль 16. Мир, справедливість та сильні інституції. EY Responsible AI Challenge. Завдання: розробити рішення для використання штучного інтелекту і підприємництва задля створення стійких, інклюзивних і мирних спільнот. Переглянути виклик.
Останні новини МАН
25.04.2025
МАН провела IV етап Всеукраїнської олімпіади з польської мови та літератури17.04.2025
Як ми провели IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з кримськотатарської мови15.04.2025
Україна ініціювала міжнародний день: 27 листопада стане Днем залучення до науки заради сталого розвитку