Під час тренінгів учасники вивчали досвід Центру науки «Коперник» у сфері наукової комунікації та дізналися, як Музей науки залучає відвідувачів різних вікових категорій. Також на заняттях команда МАН опанувала інтерактивні методи наукової комунікації, які допомагають зацікавити молодших відвідувачів і заохотити дорослих брати активну участь у наукових заходах.
«Ці тренінги є важливим етапом у розвитку мережі наукових музеїв та центрів науки в Україні. Отримані знання та навички наші співробітники поширюватимуть у регіонах України, залучаючи таким чином до науки якомога більше дітей та молоді. Адже однією з ключових цілей діяльності мережі наукових центрів і музеїв в Україні є сприяння подоланню освітніх втрат, спричинених спочатку коронавірусом, а потім — повномасштабною війною. Ми дякуємо нашим партнерам: “Ecsite”, Simons Foundation, Центру науки “Коперник”, зокрема Брюно Макару, Кетрін Франш, Іветт Модіу, Роберту Фірмгоферу та всім іноземним колегам, які підтримують наших дітей в Україні й за кордоном, за створення можливостей для реалізації спільних освітніх ініціатив», — зазначив президент Малої академії наук Станіслав Довгий.
Також команда МАН поділилася з польськими колегами своїми методичними напрацюваннями й досвідом роботи з дітьми. «Наші українські колеги працюють не лише в музеї, а й в укриттях. Вони супроводжують дітей під час відвідування експозиції та проводять для них навчальні майстер-класи. Я захоплююся їхньою роботою. Впевнений, що це приведе до ще тіснішої співпраці в майбутньому», — зазначив директор Центру науки «Коперник» Роберт Фірмгофер.
Набуті знання команда Малої академії наук планує використати задля вдосконалення проєктів Музею науки МАН та впровадження нових освітніх ініціатив. «На основі набутих знань ми вже запланували тренінги для команд Музею науки в Києві та інших регіонах, а також створили сховище ідей для нових освітніх програм, спрямованих на залучення як сімей з дітьми, так і дорослих окремо», — поділилася Ольга Макаренко, менеджерка команди Музею науки МАН у Києві.
У 2024 році «Ecsite» за підтримки Simons Foundation та у співпраці з Малою академією наук України проводить серію проєктів для підтримки залучення до науки в Україні. У рамках цієї співпраці центри науки з мережі «Ecsite» передають виставки й експонати для українських центрів науки, 15 фахівців з України долучилися до конференції «Ecsite-2024», а також 5 співробітників МАН взяли участь у навчальному тренінгу в Центрі науки «Коперник» (Варшава, Польща).
Останні новини МАН
30.09.2024
Команда МАН навчалася в Центрі науки «Коперник»: про нові можливості для розвитку наукової комунікації в Україні10.11.2024
Асоціація випускників Малої академії наук: перезавантаження11.11.2024
Креативна майстерня «Обсерваторія живої спадщини»: розповідаємо й показуємо