Для дослідницьких експериментів музей пропонуватиме маленьким відвідувачам понад 80 експонатів, з якими можна інтерактивно взаємодіяти. 50 експонатів прибудуть до Чернівців із Києва. Інші ж — як підтримка від міжнародних партнерів музею.
Відкриття музеїв науки в західних регіонах України — стратегічно важливий крок для НЦ «МАНУ». Команда має за мету надати рівні освітні можливості всім українським дітям, зокрема й тим, що мають статус ВПО. Також такі простори стануть осередками для спілкування дітей, сприятимуть їхній адаптації та психологічному розвантаженню.
Першим у межах реалізації стратегії став інтерактивний музейний простір у Львові, який відкрив двері у квітні цього року. Національний центр перемістив частину експонатів київського Музею науки до львівського Музею науки та інновацій. Простір функціонував до липня 2022-го і за час існування прийняв 10 000 дітей.
«Відкриття музеїв науки в західних регіонах України — це крок для збереження нашого майбутнього. Ми не можемо собі дозволити поставити освіту — один із найпріоритетніших напрямів розвитку будь-якої держави — на стоп. Тому наразі, за часів повномасштабної війни, ми дбаємо про освітні можливості для українських дітей. Музейні простори допоможуть дітям із різних регіонів, зокрема й дітям-ВПО, продовжувати повноцінне позашкільне навчання, визначатися з професійними інтересами, а ще інтегровуватися в коло однолітків і однодумців. Це надзвичайно важливо для адаптації до умов війни та збереження психічного здоров’я. Як результат, ми не тільки подбаємо про рівень освіченості та психічне здоров’я наших дітей, а й формуватимемо спільноту майбутніх науковців і науковиць, стартаперів і винахідниць, які прославлятимуть нашу країну у світі!», — розповідає Станіслав Довгий, президент НЦ «Мала академія наук України».
Команда МАН розширює мережу партнерств по всьому світу. Завдяки цьому, у рамках співпраці з найбільшою міжнародною музейною асоціацією Ecsite, Мала академія наук наприкінці вересня вже отримала інтерактивну наукову експозицію «Зимові види спорту». Її передав Центр науки «Експериментаріум» (Копенгаген, Данія) у вигляді гуманітарної допомоги. Ця виставка почне працювати в київському Музеї науки на ВДНГ з 19 грудня.
Також найближчим часом в Україну прибудуть експозиції від центрів і музеїв науки з Німеччини, Фінляндії, Нідерландів, Швейцарії, Польщі та інших країн. Експонати доповнять виставки в різних регіонах України.
А до Чернівців прибуде експозиція «Оптичні ілюзії» з музею «Технозеум» (Мангайм, Німеччина). Відвідувачі зможуть зрозуміти особливості кімнати Еймса, подивитися крізь дзеркальний лабіринт чи пізнати принципи роботи калейдоскопу. Відкриття Музею вже незабаром, тож обов’язково завітайте!
Останні новини МАН
02.05.2025
Команда МАН отримала премію за популяризацію науки від Національної академії наук України02.05.2025
IV етап Всеукраїнських олімпіад з румунської, словацької, угорської і чеської мов та літератур: як це було01.05.2025
Українські науковиці долучилися до Генеральної асамблеї Європейського союзу геонаук 2025