Regeneron ISEF створює простір можливостей для молодих учених та дослідників, які розвиваються у прикладних та фундаментальних науках і технічній творчості. Тут вони можуть знайти однодумців серед підлітків і поспілкуватися зі світовими STEM-лідерами.
У 2026 році у фіналі конкурсу в місті Фінікс, що у штаті Аризона, змагалися понад 1700 учасників із 65 країн світу. Вони презентували свої проєкти у 22 категоріях: від біохімії та енергетики до інженерії та математики. Серед фіналістів була й команда з України — дві учениці та учень МАН, які перемогли у всеукраїнському конкурсі ISEF Ukraine — 2026. Це Катерина Манько із Львівщини, Софія Невмержицька з Житомирщини та Артем Сачко з Києва.
Катерина винайшла та випробувала турбіну, яка перетворюватиме енергію морських хвиль на механічну без поступового руйнування конструкції, як це відбувається у схожих проєктах.
Софія за допомогою супутникових знімків проаналізувала, як руйнувалося та відбудовувалося село Мощун на Київщині у 2021–2025 роках: до, під час та після російської окупації. На основі цих даних розробила методику дистанційного моніторингу — її можна застосовувати для оцінювання стану територій, які постраждали від бойових дій. З цим проєктом дівчина отримала спеціальну нагороду від Westlake University — дослідницького університету в Китаї!
Артем запропонував новітній метод безконтактного контролю якості поверхонь, який замість дорогих мікроскопів використовує аналіз лазерних спекл-зображень, що містять інформацію про мікрорельєф. На основі цієї технології можна створювати дешеві та швидкі автоматизовані системи контролю на виробничих лініях.
Останні новини МАН
08.06.2026
Традиції, культурна спадщина та історичні пам’ятки Чорногорії: як пройшла Міжнародна школа для учнів04.06.2026
Українські школярі здобули 16 нагород на Міжнародній виставці винаходів INTARG-202626.05.2026
Українські команди взяли участь у Всесвітньому фіналі Destination Imagination — 2026 у США