Один із переможних проєктів розробили вихованці регіонального осередку МАН у Дніпропетровській області — це дослідження впливу гумінових речовин на одноклітинні гриби в умовах мікрогравітації. А другий проєкт створили юні дослідники з Криворізького ліцею № 129 для вивчення впливу мікрогравітації та перевантаження на дифузію в металах.
МАНівці долучилися до конференції учасників SSEP у США. Під час поїздки вони також відвідали Космічний центр імені Кеннеді та Науковий центр Орландо.
«Можливість долучитися до космічних проєктів, познайомитися з найбільшими науковими лабораторіями NASA, взяти участь у безпосередньому процесі старту космічного корабля з найбільшого космодрому світу — раніше це було на межі фантастики. А сьогодні наші школярі вже запускають свої космічні експерименти на МКС», — прокоментував подію президент МАН Станіслав Довгий.
Нагадаємо: Україна й Канада приєдналися до SSEP 2021 року, раніше у програмі могли брати участь тільки школярі США. Тож нині лише три країни пропонують своїй молоді таку наукову можливість.
Наразі триває фінальний етап відбору шкільних експериментів для участі у 18-й місії SSEP. Українські команди долучилися до нього за підтримки благодійного фонду «Nova Ukraine». Завдяки допомозі фонду сотні українських школярів змогли запропонувати свої ідеї для експериментів на Міжнародній космічній станції, а Україна — бути частиною космічної ініціативи SSEP і надалі.
Докладніше про SSEP — на сайті Малої академії наук. Також запрошуємо дізнатися історії минулорічних переможців програми в нашій серії інтерв’ю з ними.Докладніше про SSEP — на сайті Малої академії наук. Також запрошуємо дізнатися історії минулорічних переможців програми в нашій серії інтерв’ю з ними.
Колажі: Олена Ковальчук
Останні новини МАН
30.04.2025
Тестовий період роботи Музею математики «Кубоїд»: розказуємо та показуємо25.04.2025
МАН провела IV етап Всеукраїнської олімпіади з польської мови та літератури17.04.2025
Як ми провели IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з кримськотатарської мови