«Ми безмежно тішимося тим, скільки теплих і натхненних коментарів отримав “Кубоїд” під час тестового періоду. Це надихає нас і далі вдосконалювати простір. Ми також побачили, як музей взаємодіє з великою кількістю відвідувачів, і саме це спонукало до змін у розташуванні експонатів, аби зробити експозицію ще зручнішою і доступнішою для кожного й кожної», — розповів президент МАН Станіслав Довгий.
Музей має понад 100 інтерактивних експонатів, що розділені на 8 тематичних зон. «Кубоїд» робить математику ближчою, наочнішою, а також допомагає учням долати освітні втрати, а педагогам — професійно розвиватися. «Розвиток STEM-освіти — наш пріоритет. Саме цей напрям формує майбутніх інженерів, науковців та інноваторів, які розвиватимуть економіку України. Музей математики має стати одним з інструментів підтримки цього процесу: зацікавлювати учнів точними науками та допомагати їм здобувати необхідні навички. У планах також — створення мобільної виставки за підтримки UNICEF Ukraine, яка зробить математику ближчою і доступнішою для якомога більшої кількості дітей у різних регіонах України», — зазначив перший заступник міністра освіти і науки України Євген Кудрявець.
За тестовий період з експозицією музею ознайомилися 1994 відвідувачі, як учні, так і освітяни; ще 23 вчителі долучилися до тренінгу від завідувачки лабораторії математичних наук Катерини Терлецької «Математичний експеримент як інструмент розвитку мислення». «Ми провели заняття в Музеї математики для київських учителів, відкривши для них світ математичних експериментів і можливостей нашої експозиції. Натхнені побаченим, учителі почали створювати власні ідеї для уроків і гуртків, активно ділилися напрацюваннями та доповнювали одне одного. Так народжувалися нові фрагменти сучасних уроків, які вже зовсім скоро оживуть у школах», — прокоментувала захід лекторка.
Протягом тестового періоду музей змогли відвідати учні 18 закладів освіти, зокрема 9 шкіл міста Києва, Фізико-математичного ліцею № 27 міста Харкова, ліцею № 1 міста Конотопа Сумської області, ліцею № 20 Миколаївської області, ліцею № 1 міста Житомира, Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді, Київського обласного регіонального відділення МАН, ліцею № 4 міста Пирятина Полтавської області, Наукового ліцею «Політ», КЗ «Кременчуцька гуманітарно-технологічна академія». «До Музею математики найчастіше приходять учні шкіл із поглибленим вивченням математики. Вони особливо захоплюються простором головоломок, де можуть випробувати свої сили на складних задачах. Для них це не просто розвага — це справжній виклик, який розпалює азарт і бажання перемагати», — зазначила Катерина Терлецька.
Також до музею «Кубоїд» завітала команда переможців економічної олімпіади. А ще до простору запросили сім’ю, яка виховує дитину з ООП (аутичний спектр). Їхній син Максим захоплюється математикою і чудово провів час у музеї.
«“Кубоїд” — це місце, де математика оживає і стає частиною реального життя. Ми створювали цей простір для всіх дітей України — незалежно від того, де вони живуть. Перші відгуки наших гостей з різних регіонів довели: математика єднає, надихає і відкриває нові горизонти. І це тільки початок великої подорожі. Ми хочемо, щоб у неї вирушили всі», — зазначила виконувачка обов’язків директора МАН Олена Квачевська.
Відгуки про музей гості залишали у листівках-побажаннях, надсилали на електронну скриньку МАН та публікували в соцмережах. Ділимося деякими з них.
«Чому цей музей лише зараз відкрився, коли я вже закінчую школу?»
«Музей зробив для мене математику в тисячу разів цікавішою».
«Музей України, який не схожий ні на який інший».
«Так можна набагато краще зрозуміти математику, ніж просто сидіти на уроці».
«Як вчитель математики дякую за цей музей. Дві години пролетіли як одна мить, а не все роздивилась. Значить, прийду ще і приведу дітей. Я вдячна за кімнату головоломок. А ще можу спостерігати за інтересами своїх учнів, бо у форматі уроків не завжди це можливо».
«Просто неймовірне місце, де цікаво і тим, хто любить поміркувати, і тим, кому хочеться порухатися або поспілкуватися!»
«Вихованці поринули у чарівний світ демонстрації ролі математики у реальному житті: досліджували математичні явища через експерименти з інтерактивними експонатами (моделювали хмарочоси, створювали фрактальні малюнки, каталися на сноубордах тощо), через реальні явища (рух маятника, передавальні механізми; підбирали комбінації цифр для відкриття сейфа, експериментували з тінями фігур тощо), тренували логіку під час розгадування головоломок. Велика кількість експонатів захоплює і показує красу математики».
«Дві години на відвідування музею пролетіли дуже швидко. Нашим учням найбільше сподобалися кімната головоломок, де вони дійсно провели більшу частину часу, та експонати на першому поверсі: інтерактивні моделі, тренажери й наочні приклади застосування математики».
«Кубоїд» працюватиме в загальному режимі з 1 травня 2025 року. Музей розташований за адресою: м. Київ, просп. Академіка Глушкова, 1 (ВДНГ), павільйон № 3; з вівторка до п’ятниці з 10:00 до 20:00, а також у суботу й неділю з 09:00 до 21:00. Дізнатися більше про простір та придбати квитки можна за посиланням.
Проєкт створили Національний центр «Мала академія наук України» та Міністерство освіти і науки України за підтримки ЮНІСЕФ, «Theirworld» та «Dovgiy Family Office».
Останні новини МАН
30.04.2025
Тестовий період роботи Музею математики «Кубоїд»: розказуємо та показуємо25.04.2025
МАН провела IV етап Всеукраїнської олімпіади з польської мови та літератури17.04.2025
Як ми провели IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з кримськотатарської мови