Експертки формували список переможців у кілька етапів: спершу підготували довгий список із 50 найпомітніших видань року, а тоді — короткий список із 30 книжок. Представили й найкраще з виданого за категоріями. Велику частку у списку займають книжки про російсько-українську війну. Також традиційно небайдужа до дитячої літератури аудиторія вибрала свого переможця.
Презентацію книжок розпочав своїм виступом музикант Дмитро Шуров, соліст проєкту «Pianoбой», який цього року став музичним амбасадором премії «БараБука».
Під час заходу презентували книжки нашого видавництва «Мала академія», а також розповіли про благодійний збір дитячої та підліткової літератури для бібліотек із деокупованих територій, який реалізуємо спільно з благодійним фондом «savED».
Щоб потрапити на захід, гості мали принести із собою будь-яку дитячу книжку, тож зібрали сотню видань. Представники фонду «savED» додадуть ще книжки та передадуть їх у ліцей м. Буча. Незабаром фонд також оголосить благодійний збір на оновлення ще 10 бібліотек Київщини та Чернігівщини. Для дітей із визволених територій організатори планують закупити 600 000 сучасних книжок.
Список найкращих книжок за версією «БараБуки» — тут.
Останні новини МАН
20.12.2022
Найкращі дитячі й підліткові видання 2022 року за версією «БараБуки»19.04.2024
Книги видавництва Малої академії наук представили у Брюсселі та Болоньї: як це було27.01.2023
Топ від «БараБуки»: визначили найкращі родинні видання 2022 року