Експозиція складалася з 12 інтерактивних експонатів. Конструктор із пінних блоків, який Україні передала польська компанія «Mammutico», дав дітям можливість будувати різноманітні конструкції, втілювати інженерні ідеї та працювати в команді. Експонат «Непрозоре скло» демонстрував оптичне явище поляризації світла. Баланс-борд та обертові стільці показували, як зміна положення центру мас впливає на рівновагу.
«Наука має бути доступною кожній дитині, незалежно від обставин. Ця виставка — можливість зануритися у світ відкриттів, експериментів і досліджень. У місті Мена наша команда побачила щире захоплення в очах учасників, які взаємодіяли з експонатами. Тож прагнемо, щоб наш мандрівний музей завітав до різних куточків України», — зазначив президент Малої академії наук України Станіслав Довгий.
Експонати «Подвійний слайд» та «З пагорба на пагорб» продемонстрували рух різних тіл залежно від їхньої форми і траєкторії. Взаємодіючи з експонатом «Все тече», учні дізналися, чому рідини можуть поводитись по-різному.
«Повітряний глушник» демонстрував, як повітря уповільнює падіння тіла. Експонат «Людська ланка» знайомив з електромагнітними явищами. А завдяки експонату «Почуття часу» відвідувачі могли перевірити свій внутрішній годинник.
Окрім цього, у співпраці з молодіжним простором «Ko Laba» провели заняття для учнів 2–5 класів. Науковці Дитячої академії «Футурум» Малої академії наук організували заняття «Рекорди географічної оболонки», під час яких діти досліджували карти, вивчали континенти та природні явища планети. А інтерпретатори Музею науки показали відвідувачам «Науковий оркестр» — освітню програму, що допомагає дізнатися про звук, ритм і музику.
Останні новини МАН
01.02.2025
Виставка Музею науки МАН у місті Мена: як це було31.01.2025
«Топ БараБуки»: оголосили найкращі дитячі та підліткові видання 2024 року18.01.2025
Учні МАН стали героями сюжету ТСН