A.D.A.M. — біотехнологічний стартап, який спеціалізується на 3D-біодруці з основним фокусом на кісткових імплантатах. Разом із ним за поїздку до США і можливість виграти $1 000 000 на онлайн-пітчингу змагалися ще 9 стартап-команд:
-
- Corner — платформа для ремонту будинків на основі штучного інтелекту, що допомагає отримати доступ до висококласного дизайну та преміальних матеріалів.
-
- Saldo Apps — розробник програмних рішень щодо автоматизації продажів та обліку для малого і середнього бізнесу.
-
- Beholder — spacetech AI для розвідки корисних копалин та енергоресурсів.
-
- SUITSME — мобільна гра, що дає змогу дібрати віртуальний одяг для fashion-образів.
-
- Playmanity — це сервіс цифрової дистрибуції, де реклама робить платні ігри безкоштовними.
-
- Falcons — військово-технічна компанія, що виробляє програмне та апаратне забезпечення для національної оборони.
-
- LENR generator — виробництво енергії на місці її споживання.
-
- Nanit Robot — освітня платформа з навчання робототехніки для дітей і дорослих.
-
- Carbominer — hardware-стартап, що спеціалізується на технології отримання вуглекислого газу з повітря.
Переможця Startup World Cup Ukraine під час пітчу, що відбувся 21 вересня, обирало журі, до якого увійшли представники стартап-спільноти, консалтингових компаній, венчурних фондів та ЗМІ України: Mosqitter (Ольга Дячук), 10Guards (Віталій Якушев), QPDigital (Юрій Серещенко) та Forbes Ukraine (Максим Золоєдов). Виступи стартапів оцінювали за 15 критеріями, серед яких — оригінальність ідеї, цільова аудиторія, конкурентні переваги та ін.
Презентації всіх 10 стартапів-учасників також слухав генеральний партнер організатора глобального конкурсу — міжнародної венчурної компанії Pegasus Tech Ventures, головний експерт Startup World Cup Білл Райхерт. Він, зокрема, відзначив рівень організації українського регіонального відбору і якість українських стартапів:
«Дуже дякую Ukrainian Future, усім стартапам і суддям за організацію події світового рівня! Хочу сказати, наскільки це приголомшлива група стартапів. Кілька тижнів тому я пройшов через 240 пітчів інших акселераторів Кремнієвої долини, і українська група набагато перевершує їхні групи. Щиро вітаю! З нетерпінням чекаю на вас у Сан-Франциско», — заявив Білл Райхерт.
Високо відзначила потенціал українських стартапів і спеціальна гостя пітчу, керуюча директорка з підприємництва Каліфорнійського університету Сан-Франциско (UCSF), експертка зі стартапів у Кремнієвій долині Стефані Маррус:
«Я можу тільки дивуватися духу, який українці демонструють у час жорстокої неспровокованої війни. Створити стартап завжди важко, а умови, в яких працюєте ви, особливо важкі, іноді неможливі. Коли немає інтернету, електрики, доводиться ховатися у бомбосховищах, а стартап-команди змушені працювати з різних країн — ви все ж наполегливо йдете вперед, демонструючи дивовижний дух. Ваш приклад більше ніж надихає», — сказала Стефані.
«Бізнес-інкубатор Ukrainian Future вже втретє проводить український регіональний фінал SWC. В Україні завжди було багато талановитих і працьовитих людей, і нині все більше українських стартапів виходять на світовий ринок, залучаючи інвестиції від міжнародних інвесторів. Я вірю, що A.D.A.M. використає всі можливості Великого фіналу для свого зростання, масштабування і гідно представить Україну на головній сцені з переможцями регіональних фіналів з понад 60 країн світу. Зі свого боку, наша команда разом зі Startup World Cup надаватиме супровід для участі переможця у Великому фіналі у Кремнієвій долині», — розповів директор Ukrainian Future, бізнес-інкубатору Малої академії наук України Віталій Лісовий.
«Ми дуже раді рішенню журі нагородити нас можливістю представляти Україну на фіналі Startup World Cup! Як генеральний директор, я особливо вдячний усій команді A.D.A.M., яка, попри складні обставини, продовжує надавати експертизу світового рівня. Найбільше нас мотивує можливість показати світові, що українці можуть створювати революційні технологічні рішення у глобальному масштабі», — заявив переможець Startup World Cup Ukraine 2020, СЕО стартапу A.D.A.M. Денис Гурак.
*Startup World Cup — найбільша глобальна конференція-конкурс стартапів з фіналом у Кремнієвій долині. Має неофіційну назву «Кубок світу для стартапів». Понад 50 країн світу проводять регіональні відбори Startup World Cup, визначаючи переможця, який представлятиме їх у Великому фіналі та змагатиметься за головний приз — $1 000 000 інвестицій.
Останні новини МАН
08.05.2025
Фінський центр науки «Еврика» передав МАН мандрівну виставку «Науковий цирк “Еврика”»07.05.2025
Всеукраїнський учнівський турнір юних правознавців: як це було02.05.2025
Команда МАН отримала премію за популяризацію науки від Національної академії наук України