У заході взяли участь 1 160 учнів, які представили 1 187 проєктів. 282 члени журі оцінювали роботи у 69 секціях, витративши 600 годин на онлайн-захисти. І зрештою було визначено 607 переможців.
Президент МАН Станіслав Олексійович Довгий виконував почесну місію відкриття і закриття Конкурсу-захисту МАН уже 24-й раз. Його постійна підтримка та керівництво є невіддільною частиною успіху цього заходу, який сприяє розвитку молодих дослідників України.
Конкурс-захист МАН відкриває учасникам шлях до міжнародних наукових платформ. Переможці мають можливість представити свої роботи на міжнародних конкурсах та виставках.
Переможці отримали сертифікати від бізнес-інкубатору «Ukrainian Future» для участі у програмі «UF Startup School Beginner», яка допоможе перетворити їхні проєкти на прибуткові стартапи. Новими партнерами конкурсу цього року стали Львівський IT Кластер, який об’єднує понад 270 IT-компаній та 90 тисяч фахівців, і Київська школа економіки, одна з найкращих вищих шкіл Центральної та Східної Європи.
Церемонію закриття провів відомий стендап-артист Василь Байдак, а музичний супровід забезпечила Dj Polinka. Художниця Наталя Арнаут вразила присутніх своїм перформансом, створюючи піщані образи. Амбасадоркою конкурсу стала Алла Мазур, авторка і ведуча програми «ТСН. Тиждень», яка привітала фіналістів і анонсувала серію телесюжетів про учасників та їхні винаходи.
У рамках конкурсу також відбувалася онлайн-виставка постерів дослідницьких проєктів. Усі охочі могли переглянути дослідження молодих науковців за посиланням та проголосувати за найкращий постер. Це дозволило ще більшій кількості людей ознайомитися з досягненнями юних дослідників. І зрештою було визначено 5 найкращих постерів, що набрали найбільше голосів.
Також у рамках конкурсу відбувся онлайн-марафон для освітян: «НЦ “МАНУ”: методичний консалтинг професійного розвитку педагогів». На заході педагоги з усієї країни покращували свої професійні вміння. До марафону долучилися 28 спікерів та 250 учасників. Вони обговорили широкий спектр тем: від штучного інтелекту й робототехніки до формування креативної особистості й мотивації педагогів до роботи з дітьми.
Конкурс-захист МАН є важливою подією у світі української освіти й науки, адже надає молодим дослідникам можливість демонструвати свої таланти й досягнення на всеукраїнському, а далі — і на міжнародному рівні. Це потужний стартовий майданчик для подальшого розвитку, який стимулює до нових досягнень та інновацій. Завдяки таким заходам Україна виховує нове покоління дослідників, готових зробити значний внесок у глобальну наукову спільноту.
Детальніше про те, як проходив Конкурс-захист у 2024 році, читайте тут:
Частина перша
Частина друга
Частина третя
Останні новини МАН
12.07.2024
Як пройшли всеукраїнські літні школи в червні: розповідаємо й показуємо20.12.2022
Найкращі дитячі й підліткові видання 2022 року за версією «БараБуки»19.04.2024
Книги видавництва Малої академії наук представили у Брюсселі та Болоньї: як це було