- Суб’єкт підвищення кваліфікаціїНаціональний центр «Мала академія наук України»
- ФорматОнлайн
- Вид програмиСпецкурс
- Тривалість30 годин
- Час28 листопада – 19 грудня 2023 рік
- Автор програмиІнна Горюнова, методистка лабораторії хіміко-біологічних наук НЦ «МАНУ», канд. біологічних наук
Спецкурс пройде в межах Всеукраїнського проєкту «Професійний розвиток педагога». Ви поглибите теоретичні знання з основ мікробіології та вірусології, зокрема знання про будову та функції прокаріотичної клітини й вірусної частинки, їхні типи та способи розмноження. А ще отримаєте сучасні знання про найтиповіші збудники бактеріальних та вірусних хвороб, їхню класифікацію та симптоматику, методи лікування й профілактики.
Для педагогічних працівників закладів освіти, зокрема керівників гуртків природничого профілю і вчителів біології.
Спецкурс містить сучасну інформацію з мікробіології та вірусології: прокаріотична клітина, бактерії (мікроби) та їхні види (грампозитивні, грамнегативні), мікоплазми (позбавлені надмембранного комплексу) та непатогенні архебактерії, способи їхнього розмноження (трансляція, трансдукція та кон’югація) й особливості метаболізму; класифікація збудників інфекційних захворювань: неклітинні (віруси й пріони) та клітинні (бактерії, найпростіші, гриби й гельмінти), хвороби, які вони викликають, методи лікування останніх та способи протидії їм. Окремо зупинимося на лабораторних дослідженнях бактерій та вірусів, методах їхньої ідентифікації та культивування, поговоримо про організацію сучасної лабораторії мікробіологічного профілю.
- Вступ до мікробіології. Історія розвитку мікробіології як науки. Морфологія та фізіологія мікроорганізмів.
- Поняття про віруси та пріони: їхня будова, класифікація та способи розмноження. Історія відкриття вірусів та їхня сучасна роль у житті людини.
- Бактерії та навколишнє середовище. Генетика й мінливість мікроорганізмів. Поняття про бактеріофаги та їхню роль у лікуванні інфекційних захворювань бактеріальної природи. Поняття про антибіотики, їхню класифікацію й особливості застосування.
- Поняття про інфекцію, вчення про імунітет. Особливості імунопрофілактики за інфекційних захворювань різного генезу. Поняття про алергію та анафілаксію, механізми їхнього виникнення та способи протидії їм.
- Спеціальна мікробіологія. Збудники найпоширеніших інфекцій бактеріальної природи: збудники кишкових захворювань, коринебактерії, бордетели, мікобактерії. Патогенні клостридії, спірохети, рикетсії та хвороби, які вони викликають.
- Віруси як причина виникнення інфекцій. Найпоширеніші збудники вірусних захворювань (вірус грипу, Коксакі, гепатитів, сказу, ретровіруси, онковіруси та ін.). Поняття про антивірусну терапію, особливості й перспективи її застосування.
- Особливості організації сучасної мікробіологічної лабораторії та завдання, які вона виконує. Новітні методи діагностики захворювань вірусної та бактеріальної природи.
Поглибите знання з основ мікробіології, вірусології та імунології, дізнаєтеся особливості будови й функціонування вірусів, пріонів та мікроорганізмів. Отримані під час занять практичні навички дадуть вам змогу проводити спеціальні практичні й лабораторні заняття з дітьми.
Лекції проходитимуть 28.11, 30.11, 5.12, 7.12, 11.12, 13.12 та 15.12 о 17:00 (на платформах Zoom і Google Classroom).
Так! Кількість годин у сертифікаті — 30 (1 кредит ЄКТС). Для цього потрібно успішно виконати фінальне завдання :)
Зразок сертифвкату дивіться нижче:
Вартість навчання за програмою спецкурсу — 500 гривень. Для педагогічних працівників закладів освіти системи МАН і керівників гуртків закладів позашкільної освіти навчання безплатне.
Реєстрацію завершено