Учасників привітали президент МАН Станіслав Довгий, міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, перший заступник міністра освіти і науки України й випускник Малої академії наук Євген Кудрявець, а також голова Асоціації випускників МАН Віра Іванчук.
«Ми прагнемо показати молодим дослідникам, що вони цінні для нас у будь-якій ролі: як вихованці чи вже випускники. Під час заходу демонструємо підліткам, як вони можуть реалізувати себе, ставши частиною спільноти випускників. А ще спільно напрацьовуємо бачення ефективної роботи Асоціації випускників, яка підтримуватиме зв’язок і допомагатиме у досягненні спільних цілей», — зазначив президент МАН Станіслав Довгий.
Євген Кудрявець поділився: «Близько 15 років тому я був вихованцем МАН, брав участь у Конкурсі-захисті та олімпіадах. Тоді я ще не знав, що чекатиме мене в майбутньому, але відчував неймовірну силу людей, з якими познайомився завдяки Малій академії наук. З часом вони дійсно допомогли мені на різних етапах життя. Тож з упевненістю можу стверджувати, що спільнота, яку обʼєднує МАН, це дуже цінний капітал».
Випускники розповіли, як МАН змінила їхні життя. Зокрема, виступили з натхненними промовами переможець Міжнародної виставки інновацій «E-NNOVATE», Європейської виставки креативності та інновацій «EUROINVENT», Міжнародного конкурсу екопроєктів GENIUS Olympiad і Всеукраїнського конкурсу шкільних космічних експериментів SSEP Роман Родинський; переможниця міжнародного конкурсу екопроєктів GENIUS Olympiad і Варшавської міжнародної виставки винаходів (IWIS) Ілона Кеньо; переможець Міжнародної виставки винаходів і дизайну в Гаосюні (KIDE) й Міжнародного фестивалю інженерії, науки та технологій в Тунісі «I-FEST» Даниїл Маментович.
Крім того, на заході учасники активно нетворкали. У форматі «світового кафе» шукали відповіді на запитання та презентували свої напрацювання. Вихованці та випускники брейнштормили над такими питаннями: «Що таке МАН?», «Хто такий МАНівець/-ка?», «Що МАН може дати мені?», «Яким ресурсом я можу поділитися задля розвитку МАН?», «У який момент я відчув/-ла, що стала МАНівцем/-кою?», «Над якими проєктами МАН тобі цікаво працювати?», «Асоціація випускників МАН через 1 рік», «У якій ролі ти хотів/-ла б долучатися до проєктів МАН через 5 років?», «Які проєкти я хочу впроваджувати для себе та інших членів Асоціації випускників МАН?», «Які цінності об’єднують МАНівців та МАНівок?». Результати обговорення опрацює Асоціація випускників, щоб удосконалити роботу.
Насамкінець випускникам вручили посвідчення «Випускник МАНУ», відтепер вони офіційно стали членами Асоціації випускників Малої академії наук.
Останні новини МАН
30.09.2024
Команда МАН навчалася в Центрі науки «Коперник»: про нові можливості для розвитку наукової комунікації в Україні10.11.2024
Асоціація випускників Малої академії наук: перезавантаження11.11.2024
Креативна майстерня «Обсерваторія живої спадщини»: розповідаємо й показуємо