Це сімейна виставка про будівництво, будинки та проживання. Відвідувачі дізнаються, як будувати міцні та високі будинки. Також зрозуміють, які технології приховані у стінах наших будинків. Виставка допоможе зазирнути в майбутнє, у якому людство друкуватиме бетон і робитиме будівельні матеріали з відходів.
Організацію процесу передачі цієї виставки здійснила Асоціація центрів науки та музеїв науки Нідерландів (VSC), а її транспортування в Україну стало можливим за фінансової підтримки Національного музею науки та медицини (м. Лейден), Музею та обсерваторії «Сонненборг» (м. Утрехт), а також Музею науки «НЕМО».
Окремі експонати, які демонструють наукові явища, пов’язані з водою та повітрям, передали нам з організації «Pidpa» / центру науки води «Гідродое» (м. Геренталс, Бельгія). Також ми отримали матеріали та обладнання, з якими зможемо проводити інтерактивні освітні програми, наукові шоу та літні табори. Експозицію транспортували завдяки благодійній підтримці інвестиційної компанії «Dovgyi Family Office» (м. Київ), що виступає постійним партнером МАН в реалізації низки освітніх проектів.
Усі експонати та виставкові матеріали стануть частиною експозиції одного з регіональних освітніх центрів МАН. Найближчим часом також прибудуть експозиції з Фінляндії, Німеччини, Швейцарії, Словенії, Чехії та інших країн.
Про освітню ініціативу МАН:
У зв’язку з військовою агресією росії мільйони українців змушені покинути свої домівки та шукати захисту на безпечних територіях України і за кордоном. Серед них — близько мільйона дітей різного віку в Україні, які потребують психологічного розвантаження, моральної підтримки та умов для продовження навчання й цікавого дозвілля.
Мала академія наук України запропонувала комплексну програму, щоб вирішити ці питання. Плануємо відкривати регіональні центри науки з експозиційними просторами та навчальними лабораторіями на базі обласних відділень МАН у західних і центральних областях України. Цю ініціативу підтримали центри та музеї науки — члени Європейської мережі «Ecsite».
В рамках цього проєкту близько 20 європейських партнерів запропонували надати нам наукові музейні експозиції та окремі експонати. Зокрема, центри науки з Німеччини, Данії, Бельгії та Нідерландів уже надали свої експонати у вигляді гуманітарної допомоги.
7 грудня минулого року ми відкрили Музей науки МАН у Чернівцях. Для цього простору партнери з Державного музею техніки і праці «ТЕХНОЗЕУМ» (м. Мангайм, Німеччина) передали експозицію «Оптичні ілюзії»).
А наприкінці грудня 2022 року Музей науки у Києві відновив свою діяльність з оновленою експозицією «Зимові види спорту», яка прибула з Центру науки «Експериментаріум» (м. Копенгаген, Данія).
З 2023 року йде робота для відкриття центру науки в м. Ужгород на базі Закарпатського відділення МАН в приміщенні Ужгородського національного університету. До проєкту долучились наші французькі та польські колеги.
Останні новини МАН
18.12.2024
Від дитячої ідеї до інтерактивного експоната: норвезька виставка «Проєкт “Фантазія”» мандрує Україною20.12.2024
«Музейна педагогіка в науковій освіті»: як провели міжнародну конференцію13.12.2024
Українські та польські педагоги об’єдналися для пошуку інновацій в освіті