Всеукраїнська літня школа для дітей військових «Диво-літо»
11–16 серпня у селі Поляна Закарпатської області Мала академія наук провела Всеукраїнську літню школу «Диво-літо» для дітей військових. До заходу долучилися 17 учасників з різних областей України. Розпочали школу з урочистого відкриття, на якому президент МАН Станіслав Довгий привітав учасників і побажав вдалого відпочинку й цікавих наукових досліджень. Опісля діти долучилися до наукових шоу «Хімія сніданку», «Шатл на Марс», «Руйнівники фокусів», «Біг Брейн», «Бум-бум труби», «Космонавтика». Також виконали вправи з розвитку комунікативних навичок та креативності, створювали казки й представляли їх. Крім того, діти відвідали замки Паланок у Мукачеві та Сент-Міклош у Чинадійові, щодня долучалися до руханок, мандрували горами, грали в настільні ігри та розважалися. На завершення літньої школи хлопці й дівчата отримали сертифікати про участь і подарунки.
Всеукраїнська літня школа «Разом ми сильніші»
13–18 серпня у селі Поляна Закарпатської області ми провели Всеукраїнську літню школу «Разом ми сильніші», до якої долучилося 20 підлітків з Кіровоградської та Сумської областей. Під час школи учасники пройшли тренінги з командної роботи, командоутворення та креативного розв’язання проблем. Також діти створили короткометражні фільми про Олімпійські ігри. А ще відвідали екскурсії замками Паланок і Сент-Міклош, палацом графів Шенборнів, національним парком «Синевир».
Всеукраїнська літня наукова історична школа
19–23 серпня провели Всеукраїнську літню наукову історичну школу «Династія Тюдорів: злет і падіння», до якої долучилося 93 учасники з різних регіонів України. Під час школи діти досліджували династію Тюдорів, яка правила Англією з 1485-го до 1603 року. На заняттях підлітки дізналися про повстання у добу Генріха VII, про дружин правителя, правління Едуарда VI, трагічну долю Джейн Грей та епоху Єлизавети I. Насамкінець 51 учасник і учасниця, які успішно опанували програму, отримали сертифікати.
Всеукраїнська літня школа з літературної критики
19–22 серпня ми провели Всеукраїнську літню наукову школу з літературної критики, до якої долучилося 23 учасники, учні 8–11 класів, з 8 областей України. На заняттях говорили про теоретичні та практичні аспекти написання критичних матеріалів на художні твори. Окремо наголошували на дотриманні академічної доброчесності.
Учасники школи отримали для опрацювання книжкові новинки сучасних українських дитячих та підліткових авторів в електронному й паперовому форматах. Також під час школи підлітки виконали творчі роботи — написали рецензії на надані видавцями книги. Усі роботи оцінювали методисти лабораторії дитячого читання, а найкращі опублікували на сайті «БараБуки».
Цього сезону ми провели 23 літні школи, до яких долучилося 1268 учасників з різних регіонів України.
Вихованці МАН долучилися до міжнародних олімпіад
Міжнародна олімпіада з астрономії та астрофізики (ІОАА)
З 17 до 26 серпня у місті Вассорас, що в Бразилії, відбувалася Міжнародна олімпіада з астрономії та астрофізики (17th International Olympiad on Astronomy and Astrophysics). До змагання долучилися 300 учасників із 53 країн, серед них — 5 представників України. Наша делегація виборола срібну медаль, три бронзові та почесну відзнаку.
Міжнародна географічна олімпіада (International Geography Olympiad)
17–27 серпня у місті Дублін, Республіка Ірландія, провели Міжнародну географічну олімпіаду (International Geography Olympiad), у якій взяли участь 46 країн світу. До змагання долучилася українська делегація з 4 учасників. Дар’я Нечепаєва, учениця 10 класу Миргородського ліцею імені Т. Г. Шевченка Миргородської міської ради Полтавської області, виборола бронзову медаль.
Музей науки МАН провів науковий літній табір
З 22 липня до 23 серпня Музей науки Малої академії наук провів кілька змін наукового літнього табору для дітей віком 9–12 років. Учасники досліджували хімію, фізику, біологію, екологію та космонавтику, зокрема розбиралися в основних екологічних проблемах, дізнавались усе про кольори, досліджували тваринний світ, створювали власні мікробіологічні препарати, пробували себе в ролі винахідників. А ще знайомилися з однодумцями та весело проводили час.
Останні новини МАН
18.12.2024
Від дитячої ідеї до інтерактивного експоната: норвезька виставка «Проєкт “Фантазія”» мандрує Україною20.12.2024
«Музейна педагогіка в науковій освіті»: як провели міжнародну конференцію13.12.2024
Українські та польські педагоги об’єдналися для пошуку інновацій в освіті