Це видання індексується у престижній міжнародній наукометричній базі Web of Science Core Collection. Тепер ще більше людей зможуть ознайомитися з напрацюваннями.
До написання статті долучилися Світлана Бабійчук — завідувачка лабораторії ГІС та ДЗЗ МАН України, докторка педагогічних наук, гостьова дослідниця Гарвардського університету; Станіслав Довгий — президент Національного центру «Мала академія наук України»; Лідія Давибіда, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Національний центр «Мала академія наук України»; Марія Білецька, Національний центр «Мала академія наук України».
Світлана Бабійчук зазначила: «Розвиток технологій ШІ набуває небачених масштабів та швидкостей. Ці технології вже інтегруються у різні сфери життя: від мистецтва до інженерії, від освіти до медицини. За прогнозами науковців Гарварду, ШІ може стати каталізатором нової економічної революції, яка значно змінить підхід до виробництва товарів та надання послуг вже у найближчі роки. Це також важливо враховувати у сфері освіти, оскільки інструменти ШІ відкриті для використання, швидко розвиваються і збільшують свою потужність в обробці даних. На мою думку, ШІ варто сприймати як помічника, як коінтелект (co-intelligence), який разом з людиною може працювати якісніше, швидше і креативніше. Ці навички стануть важливою доданою корисною вартістю на ринку праці».
«Це дослідження унікальне для України, адже воно демонструє, як навіть у час війни країна продовжує розвивати науку та впроваджувати інноваційні технології в освітній процес. Публікація в журналі, що індексується у Web of Science, робить результати доступними для всесвітньої наукової спільноти. Ці дані можуть стати основою для подальших міжнародних досліджень, зміцнюючи позиції України як одного з лідерів у дослідженні використання штучного інтелекту в освіті», — прокоментував президент Малої академії наук України Станіслав Довгий.
Останні новини МАН
21.01.2025
Дослідження МАН про ШІ опублікували в «Information Technologies and Learning Tools»18.01.2025
Президент Малої академії наук України Станіслав Довгий долучився до нагородження вихованців Київської МАН та їхніх наукових керівників10.01.2025
Центр ЮНЕСКО «Мала академія наук України» презентував у штаб-квартирі ЮНЕСКО виставку «Чарівник світу кіно: український період життя та творчості Сергія Параджанова»