Домовилися про створення цифрових копій гуцульського орнаменту. Цей культурний скарб є невіддільною частиною української національної культури. Відтепер він буде інтегрований у навчальні програми, дизайнерські проєкти та інші сфери, що сприятимуть його поширенню та популяризації. Адже мета співпраці — не лише зберегти культурне надбання України, а й розширити його використання у сучасному світі.
Станіслав Довгий, президент Малої академії наук, виступив із доповіддю «Військова агресія росії проти України. Аналіз стану наукового сектору» і розповів про кроки до збереження української культурної спадщини. Це дослідження на початку березня також представляв на симпозіумі ЮНЕСКО.
«Вихованці МАН їздять на міжнародні заходи, і завжди було зрозуміло, що просування української культури та наукових досягнень за межами країни — це можливість… заявляти про Україну на міжнародному рівні через сучасні технології та освіту, голосно і впевнено», — підкреслив Станіслав Довгий.
Після підписання меморандуму ректор Іван Грищенко вручив Станіславу Олексійовичу почесну відзнаку КНУТД.
«Ми пишаємося можливістю співпраці з Малою академією наук і віримо, що цей проєкт стане прикладом успішного об’єднання зусиль для користі нашої країни», — зауважив Іван Грищенко, ректор КНУТД.
Угода відкриває нові горизонти для збереження й просування культурної спадщини України та є першим кроком на шляху до того, щоб гуцульський орнамент став світовим скарбом, визнаним організацією ЮНЕСКО.
Останні новини МАН
11.07.2025
Відомі цьогорічні переможці III етапу Всеукраїнського відбору учасників Міжнародної молодіжної олімпіади з астрономії та астрофізики (IOAA-Jr)10.07.2025
Команда МАН долучилася до другої зустрічі президентів академій наук держав — членів Організації Чорноморського економічного співробітництва09.07.2025
Президент Малої академії наук України долучився до презентації Плану дій ЮНЕСКО щодо підтримки науки в Україні