У перший день конференції виступив Бенджамін Артур — автор бестселера «Магія математики. Як знайти x і навіщо це потрібно». Він демонстрував, як усно рахувати швидше, ніж на калькуляторі, а також запам’ятовувати великі числа й отримувати задоволення від математики. Також Бенджамін запропонував у закладах освіти замінити математичний аналіз на статистику, щоб навчити дітей інтерпретувати дані, оцінювати ризики, приймати рішення на основі ймовірностей і розуміти статистичні принципи. Математик вважає, що математичний аналіз знадобиться тим, хто в майбутньому буде займатися інженерією або природничими науками. Натомість у повсякденному житті більш помічними будуть статистика і ймовірність, адже, за словами лектора, нині дані відіграють важливу роль у всіх сферах життя, від медицини до бізнесу.
У другий день математичної конференції виступив Седрік Віллані — французький математик, лауреат найвищої математичної нагороди, медалі Філдса. А ще він — науковий комунікаційник, адже відвідав з промовами більш як 70 країн світу, та автор книг. Одна з них — «Народження теореми», яку переклали 12 мовами. Під час виступу науковець наголосив: важливо, аби вчені розповідали громадськості про свої дослідження простими словами. Це допомагає популяризувати науку, а також залучати фінанси. Так, завдяки медійності, Інституту Анрі Пуанкаре, яким керує Віллані, вдалося залучити мільйони євро інвестицій на модернізацію інфраструктури і відкрити музей математики в Парижі. Також Седрік Віллані зазначив, що останнім часом значно зріс суспільний інтерес до науки. Тож нині комунікація — це частина професійної діяльності вчених, яка приносить особисту і суспільну користь.
У третій день провела лекцію Ніна Гаскін — кураторка виставки «У моїй кухні», яка отримала премію Сімона Нортона від Європейського математичного товариства за досягнення в популяризації математики. Експозиція пропонує численні фізичні й цифрові експонати, що дають змогу відвідувачам досліджувати математику та інформатику крізь призму кулінарії. На сьогодні виставка вже залучила понад 200 класів, 6000 учнів та майже 2000 відвідувачів протягом 2023/2024 навчального року.
Четвертий день конференції команда МАН провела з Кайн Сантос — інфлюенсером, який розповідає про своє захоплення математикою та драгкультурою. Він закінчив школу зі стипендією Schulich Leader, після вступив до Університету Ватерлоо, де здобув диплом бакалавра з математики, спеціалізуючись на математичних фінансах. Під час навчання Кайн почав виступати в жанрі драг, а також зажив популярності завдяки туторіалам з макіяжу на YouTube. Пізніше інфлюенсер завів ще акаунт у TikTok, де почав викладати короткі відео про математику, загадки, уроки історії — усе це в розкішних драгобразах. Нині Кайн популяризує математику серед широкої аудиторії та надихає на наукову грамотність. Він доводить, що математика може бути захопливою і веселою, а також заохочує ламати стереотипи й поглянути на STEM по-новому. Кайн Сантос своєю творчістю й освітньою діяльністю допомагає людям різного віку і статі побачити красу математики, вчитися критично мислити й обстоювати себе.
Також на конференції виступили Олена Квачевська та Катерина Терлецька. Вони розповіли, як Мала академія наук розвиває математичну освіту в Україні, створює інтерактивні простори з подолання освітніх втрат. Крім того, наша команда домовилася про співпрацю з американським математиком Артуром Бенджаміном і французьким — Седріком Віллані. Науковці проведуть онлайн-лекції та воркшопи для педагогів України.
«Ми в МАНУ вбачаємо своїм завданням заохочувати школярів до вивчення математики і допомагати вчителям закохувати дітей у цей предмет за допомогою інтерактиву й креативу. Під час конференції MATRIX × IMAGINARY 2024 ми скористалися можливістю залучити до цього процесу відомих математиків світу, щоб організувати зустрічі з ними для українських педагогів, студентів, учнів», — зазначив президент МАН Станіслав Довгий.
Останні новини МАН
19.12.2024
Провели фінал XV Всеукраїнського інтернет-турніру з природничих дисциплін18.12.2024
Від дитячої ідеї до інтерактивного експоната: норвезька виставка «Проєкт “Фантазія”» мандрує Україною13.12.2024
Українські школярі здобули 6 нагород на Міжнародній молодіжній науковій олімпіаді (IJSO)