10–18 серпня в рамках співпраці провели Першу міжнародну літню школу ім. Сергія Виноградського.
«Ми прагнемо, щоб наші юні науковці не лише опановували знання, а й активно взаємодіяли з міжнародною науковою спільнотою, переймали досвід та презентували свої досягнення на світовому рівні. Розвиток науки в Україні — це наш пріоритет, і ми віримо, що саме молодь стане рушійною силою цього процесу. Саме тому співпраця з такими лабораторіями, як Winogradsky School, відкриття нових просторів Музею науки допомагають створити можливості для інновацій», — зауважив Станіслав Довгий, президент Малої академії наук України.
Міжнародна літня школа ім. Сергія Виноградського стала унікальною можливістю для учнів старших класів, які прагнуть розвиватися у сфері науки. Навчання відбувалося на базі освітнього простору Winogradsky School у місті Городок.
Отримали практичний досвід: учні змогли попрацювати в інноваційній біологічній лабораторії, що неоціненно для майбутніх науковців.
Розширили знання з природничих наук: школа дала змогу глибоко зануритися у світ мікробіології, біології, фізики, астрономії, мінералогії та екології.
Зрозуміли зв’язок науки й технологій: учні побачили, що природничі науки лежать в основі сучасних мультикомпонентних технологій.
Ознайомилися зі стартапами: школа надала можливість ознайомитися з успішними вітчизняними та міжнародними стартап-проєктами, що надихає на власні інноваційні ідеї.
Попрацювали над лідерськими та комунікативними навичками: програма містила лекції та семінари, спрямовані на розвиток м’яких навичок, таких як лідерство, командна робота та презентаційні навички.
Особливості наукових досліджень розкривали учням науковці міжпредметного лабораторного комплексу «МАНЛаб».
Науковці МАН провели низку лекцій та семінарів, на яких поділилися знаннями й досвідом з учнями. Також учасники долучилися до лабораторних робіт, щоб закріпити теоретичні знання на практиці. А наприкінці школи відбулася презентація дослідницьких проєктів, над якими підлітки працювали в командах.
Отже, в рамках літньої школи учні мали змогу отримати практичні навички роботи в інноваційній біологічній лабораторії, поглибити знання з природничих наук, ознайомитися з успішними стартап-проєктами та навіть розробити власні ідеї.
Учасників поділили на 6 команд. Учні мали знайти інформацію про зібрані рослинні зразки, опрацювати результати дослідження із визначення органічних речовин та хлорофілів у рослинній сировині й представити ці результати на підсумковій конференції.
Було презентовано чотири стартапи:
- Мобільний застосунок «Help Me Map», призначений для допомоги людям з обмеженими можливостями, людям похилого віку та військовослужбовцям.
- Мобільний застосунок «Health» — сховище медичних даних пацієнта, де можна відстежувати результати аналізів та контролювати зміни стану здоров’я.
- «Частоцел» — препарати на рослинній основі для лікування онкологічних захворювань.
- Автоматичний турнікет «Saver» з цифровим секундоміром на базі Arduino.
Останній переміг.
Але це ще не все!
Продовжуючи розвивати науково-освітній простір, у рамках співпраці запланували відкрити Музей науки в Городку. Це стане ще одним кроком до популяризації науки серед молоді та створення сприятливих умов для розвитку її потенціалу. Стежте за новинами та долучайтеся до захопливого світу науки разом з нами!
Довідка:
Сергій Виноградський — видатний український мікробіолог, еколог та ґрунтознавець, відомий своїми дослідженнями в галузі мікробіології ґрунту та кругообігу речовин у природі. Його відкриття стали значним внеском у розвиток екології та сільського господарства.
Останні новини МАН
19.12.2024
Провели фінал XV Всеукраїнського інтернет-турніру з природничих дисциплін18.12.2024
Від дитячої ідеї до інтерактивного експоната: норвезька виставка «Проєкт “Фантазія”» мандрує Україною13.12.2024
Українські школярі здобули 6 нагород на Міжнародній молодіжній науковій олімпіаді (IJSO)