Під час заходу презентували План дій ЮНЕСКО «Розбудова стійкої наукової екосистеми в Україні». Документ передбачає заходи для підтримки української науки в умовах війни та на етапі післявоєнного відновлення. План розробляли з 2024 року у співпраці з понад 60 українськими партнерами, серед яких — фахівці з Малої академії наук.
На заході Станіслав Довгий представив доповідь «Наука в Україні: оцінка впливу війни, що триває». Вона стала підсумком масштабного інформаційно-аналітичного дослідження «Аналіз наслідків військової агресії для науково-дослідницького сектору України», яке на замовлення ЮНЕСКО проводив Національний центр «Мала академія наук України» спільно з фахівцями Українського мовно-інформаційного центру НАН України, директорату науки та інновацій Міністерства освіти і науки України та науково-популярного журналу «Куншт».
У своїй промові президент МАН окреслив ключові виклики, з якими зіткнулася спільнота. Зокрема, акцентував на масштабному руйнуванні наукової інфраструктури, навів статистичні дані щодо втрат нерухомого майна українських науково-освітніх закладів. А також звернув увагу на помітне зниження публікаційної активності українських науковців та на міграційні процеси — як внутрішню релокацію, так і виїзд за кордон.
Крім того, пан Станіслав виступив спікером на панельній дискусії «Наука та інновації для відновлення України». Учасники наголосили на ключових викликах, які стоять перед науковим сектором, як-от збереження й розвиток людського капіталу, стабільне фінансування, інституційна спроможність і розвиток STEM-освіти.
«Мала академія наук України як Центр ЮНЕСКО II категорії з наукової освіти відчуває особливу відповідальність за підтримку українських дослідників і молоді у цей надзвичайно складний час. Ми щиро вдячні ЮНЕСКО за системну та послідовну підтримку, зокрема за ініціативу створення Плану дій щодо підтримки наукової екосистеми України. Віримо, що саме інвестиції в науку та інновації стануть фундаментом для відбудови й сталого розвитку нашої держави», — зазначив президент МАН.
Останні новини МАН
09.07.2025
Президент Малої академії наук України долучився до презентації Плану дій ЮНЕСКО щодо підтримки науки в Україні27.06.2025
Збірник з музейної педагогіки – про цінності, інновації та стійкість освіти.02.07.2025
Відбувся Всеукраїнський семінар-практикум для керівників обласних малих академій наук учнівської молоді