Станіслав Довгий зустрівся із заступницею Генеральної директорки ЮНЕСКО з питань природничих і точних наук Лідією Бріто. Обговорили надання допомоги українським школам у вигляді мікронаборів для лабораторних робіт та програмного забезпечення для вивчення робототехніки.
Під час зустрічі з астрофізиком, академіком Академії наук Франції та почесним президентом асоціації «La Main à la pâte» П’єром Лена говорили про участь українських школярів у проєктах та заходах Академії наук Франції. Від початку повномасштабного вторгнення Академія наук Франції проводить онлайн- і офлайн-заняття для українських дітей, а навчають їх всесвітньо відомі академіки.
З Хеленою Дробною, програмною фахівчинею з нематеріальної спадщини Секретаріату ЮНЕСКО, домовлялися про участь Малої академії наук у проєкті, під час якого учителів навчають методик викладання нематеріальної культурної спадщини. У рамках першої фази проєкту на базі кафедри ЮНЕСКО з наукової освіти при Українському державному університеті імені М. П. Драгоманова вже випробували методику викладання практик збереження та охорони нематеріальної культурної спадщини.
Можливості створення нових кафедр ЮНЕСКО в Україні Станіслав Довгий обговорив з Інгою Нішанян, відповідальною за програму кафедр ЮНЕСКО.
З програмним фахівцем відділу соціальних і гуманітарних наук ЮНЕСКО Константіносом Тарарасом президент МАН розмовляв про відновлення наукової інфраструктури, зруйнованої внаслідок повномасштабної війни: на прохання ЮНЕСКО МАН у 2022–2023 роках підготувала звіт про руйнування наукової інфраструктури України внаслідок повномасштабного вторгнення, який представили у штаб-квартирі ЮНЕСКО 11 березня цьогоріч.
З Жаном-Клодом Гіродоном, почесним президентом Міжнародного руху за науково-технічне дозвілля MILSET, обговорив створення Українського дому в комуні Вільмуассон-сюр-Орж.
У Культурно-інформаційному центрі при Посольстві України у Франції відбулася зустріч Станіслава Довгого з учнями науково-освітнього центру «Epsilon» (Міжнародної інноваційної школи Парижа) та шахового клубу «INTELECT». Лілія Дорундяк, генеральна інспекторка Міністерства вищої освіти Франції та активна діячка української громади, розповіла про діяльність науково-освітнього центру і шахового клубу.
Діти поділилися з президентом МАН враженнями від навчання у Франції, розповіли про свої мрії, наукові, мистецькі та спортивні захоплення. А Станіслав Довгий ознайомив присутніх з діяльністю МАН, зокрема розповів про створення просторів музеїв науки в Україні.
Фіналом робочої поїздки стало підписання меморандуму між Малою академією наук та науково-освітнім центром «Epsilon».
Останні новини МАН
20.12.2024
«Музейна педагогіка в науковій освіті»: як провели міжнародну конференцію15.12.2024
Проєкт Музею науки МАН «Наука на колесах»: відповідь на виклики часу11.12.2024
Українські вчені та ЮНЕСКО об’єдналися, щоб відновити українську науку