Всеукраїнський інженерно-технологічний хакатон «Engineering HackFest» — це івент для учнівської молоді, під час якого учасники у складі команди за обмежений час розв’язують конкретне завдання інженерно-технологічного спрямування або розробляють дієве рішення і презентують його перед журі під час пітчингу.
Інженерно-технологічний хакатон для учнів 9–11 класів закладів загальної середньої освіти, вихованців закладів позашкільної освіти відбувся в Україні вперше. Конкурс організували НЦ «Мала академія наук України» спільно з Рівненською Малою академією наук учнівської молоді за партнерства ТОВ «Ecology Tech Energy» — української кампанії, що виробляє обладнання для очищення стічних вод.
Про важливість конкурсу розповів Олександр Андрєєв, директор Рівненської Малої академії наук учнівської молоді: «Мета хакатону полягає в тому, щоб мотивувати українську молодь до інженерно-технологічної діяльності. Цьогорічний хакатон присвячено очищенню води від шкідливих домішок, що потрапляють у воду в процесі виробничих циклів».
41 учасник та учасниця з 9 регіонів України та Києва протягом двох днів працювали над темою «Очищення води в промисловості: сучасні технології, методи та способи». За допомогою жеребкування було сформовано 10 команд та розподілено три підтеми хакатону. У перший день учасники дізнавалися більше про методи очищення води та розробляли плани реалізації рішень. А наступного дня за допомогою лабораторного обладнання очищували воду після її використання на одному з місцевих підприємств. Результати представляли під час пітчу, де демонстрували зразки очищеної води, розповідали про використані методи, відповідали на запитання журі.
Олег Рогов, голова журі та директор компанії «ETE», відзначив: «Учасники протягом хакатону змогли спробувати, як це — за допомогою електрохімічного методу, електричного чи хімічного впливу, озонування знебарвити й очистити воду. Це дало дітям не лише досвід, а й віру в себе. Конкурс став успішним. І чим більше буде таких заходів, тим міцнішим і надійнішим буде базис нашої державності». А також відзначив, що одна з команд застосувала метод, який варто було б дослідити детальніше, та запропонував дітям спільно попрацювати над створенням патенту.
Переможцями у трьох номінаціях стали команди:
- «FUTURE» (Богуш Вадим (Полтавська область), Приведенюк Тамара (Полтавська область), Тютюнніков Артем (Кіровоградська область), Петровська Аріна (Рівненська область)) за вдале рішення для знебарвлення й очищення стічної води методом фізико-хімічного обробляння.
- «Діелектрики» (Семеліт Тимофій (Сумська область), Тисевич Віра (Київська область), Козленко Олександра (Рівненська область), Царик Катерина (Рівненська область)) за успіх в очищенні стічної води електрохімічним методом.
- «Сіменси» (Абияка Аріна (Кіровоградська область), Зарічнюк Андрій (Рівненська область), Карлійчук Роман (Івано-Франківська область), Осіпчук Олег (Рівненська область)) за блискучий результат очищення води методом озонування стічної води в присутності каталізатора — мідної стружки.
«Враження суперові! Особливо від спілкування з однолітками. Команда, з якою вдалося попрацювати, — це учасники з різних регіонів України. Тож я мала нагоду познайомитися, поспілкуватися, поміркувати над спільним проєктом із вмотивованими людьми, яких зустріла завдяки хакатону. Такий конкурс показує, що в нашої країни є чудове майбутнє», — розповіла про хакатон переможниця Олександра Козленко.
Останні новини МАН
01.11.2024
Команда МАН долучилася до II Міжнародної практичної конференції «ЮНЕСКО у дзеркалі досліджень молоді: культурна спадщина у період російсько-української війни»01.11.2024
МАН спільно з партнерами презентує «Обсерваторію живої спадщини»01.11.2024
Визначено переможців Всеукраїнського інженерно-технологічного хакатону