На захід завітав і президент МАН Станіслав Довгий. «Ми проводимо цю школу, аби діти дізналися більше про мистецтво західних регіонів нашої країни, дослідили живопис, графіку, архітектуру та народні ремесла, характерні для цього краю. Наша мета — розширити уявлення школярів про культурне багатство України, надихнути їх на творчість і допомогти знайти власний стиль у мистецтві», — зазначив він.
У перший день під час урочистого відкриття учасників привітали ректор Львівської академії мистецтв Василь Косів, власник мистецької галереї Iconart та Shum Art Gallery Костянтин Шумський, фундаторка галереї «Зелена канапа» Олеся Домарадзька, менеджерка Інституту стратегії культури, медіаекспертка Марта Більська і директорка Львівської МАН Іванна Бородчук. Опісля діти вирушили досліджувати історію та архітектуру міста на екскурсії «Архітектурні перлини Львова».
Наступного дня учасники прослухали лекцію про львівську мистецьку школу від кандидатки мистецтвознавства Марти Кравченко, відвідали Львівський муніципальний мистецький центр, реставраційні майстерні у Львівському музеї історії релігії, а також долучилися до екскурсії в Національному музеї імені Андрея Шептицького. А ще зустрілися з міським головою Львова Андрієм Садовим, який пригостив дітей какао, познайомив зі своїм котом і відповів на запитання учасників школи.
У третій день діти долучилися до майстеркласів, зокрема зі станкової графіки від художниці Марії Пляцко і з ткацтва в Національному музеї імені Андрея Шептицького. Потім вирушили у мистецьку подорож галереями Львова, відвідали такі простори: «Я галерея», «Велес», «Дзиґа-Ікон арт», «Зелена канапа» та «Home of art».
Четвертого дня учасники школи відвідали екскурсію майстернями Львівської національної академії мистецтв, де побачили, як вчаться майбутні художники. Долучилися до Artist talk з художником-скульптором Володимиром Семківим. А також завітали в Галерею «Шум», де переглянули виставку текстилю Ярослави Ткачук «Сад» і поспілкувалися з мисткинею.
У пʼятий день відвідали майстерню-віллу Івана Труша, долучилися до воркшопу Emoji Games зі створення власного персонажа у 2D-просторі та майстеркласу від театральної студії «Хвиля» «Практика вільного руху».
Шостого дня діти прослухали лекцію про Венеційський бієнале у Львівському муніципальному мистецькому центрі і відвідали Центр інтелектуального мистецтва Меркурій.
В останній день заходу учасники відзначили фінал школи урочистим закриттям.
«Метою школи було познайомити дітей із Львівською мистецькою школою. Гадаю, нам це вдалося, адже учасники дослідили класичних представників і сучасних митців. Крім того, відвідали чимало практичних занять і мали змогу поспілкуватися з майстрами наживо», — поділилася кураторка школи «Львів Мистецький» Марія Любинська.
Останні новини МАН
22.12.2024
Резиденти бізнес-інкубатору Малої академії наук «Ukrainian Future» стали фіналістами «World Youth Entrepreneurship Challenge»29.12.2024
МАН зафіналила XXIII Всеукраїнський учнівський турнір юних істориків30.12.2024
Вихованці МАН долучилися до японської наукової програми — Sakura Science Exchange Program