Всеукраїнська літня хіміко-біологічна школа
1–4 липня команда лабораторії експериментальних досліджень «Ex Lab» провела Всеукраїнську літню наукову хіміко-біологічну школу для вихованців Кіровоградської МАН. На заняттях з хімії юні дослідники склали рейтинг «найсмачніших» реагентів для дріжджового бродіння, опанували сферифікацію, тобто процес створення кульок із різних рідин, і поласували солодкою ікрою власного виробництва. А ось під час занять із біології вивчали різноманіття й особливості морфології грибів. Крім того, учні дослідили мікрофлору рук та мікроорганізми навколишнього середовища.
Всеукраїнська літня школа з журналістики
1–5 липня ми провели Всеукраїнську літню школу з журналістики для учнів 8–11 класів. До заходу долучилося 55 учасників. Під час школи підлітки дослідили етику та стандарти журналістики, особливості аналітичної журналістики й функціонування ділових медіа. Також учасники обговорили майбутнє журналістики в Україні, проблеми незалежних ЗМІ та створили візуальну історію-репортаж.
Всеукраїнська літня школа з основ ДЗЗ
1–5 липня провели Всеукраїнську літню школу з основ ДЗЗ, до якої долучилося 38 школярів 7–11 класів. Під час школи учасники ознайомилися з фізичними основами ДЗЗ, супутниковим моніторингом Землі, а також навчилися працювати з ресурсами Copernicus Browser, Google Earth Pro, Google My Maps, Giovanni (NASA) та World View (NASA). Крім того, підлітки створили та захистили групові проєкти про активність вулкана Етна в Італії, наслідки лісових пожеж у Канаді, землетрус у місті Антак’я, що в Туреччині, обміління річки Дністер, екологічний стан Чорнобильської зони та вплив глобального потепління на південь України.
Всеукраїнська літня школа «Стежками гуцульського орнаменту»
22–26 липня в місті Коломия ми провели Всеукраїнську літню школу «Етнографічна експедиція “Стежками гуцульського орнаменту”». Під час школи учасники дослідили гуцульський орнамент у Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського, Косівському музеї народного мистецтва і побуту Гуцульщини, Музеї мольфарства.
Також підлітки долучилися до майстер-класів від народних майстрів і носіїв культурної спадщини. Ознайомилися з процесом традиційного дереворізьблення в майстерні Михайла Радиша, дізнались про всі етапи виготовлення косівської кераміки від майстра Сергія Дутки, вивчили основи ліжникарства зі Світланою Павлюк. Крім того, учасники познайомилися з музикантом і майстром народних інструментів Михайлом Тафійчуком. Під час зустрічі з ним діти почули традиційні гуцульські пісні та спробували пограти на різних інструментах, як-от ліра, скрипка, дуда й трембіта.
Всеукраїнська літня школа з правознавства
23–27 липня у селі Поляна Закарпатської області провели Всеукраїнську літню наукову школу з правознавства. Впродовж тижня діти знімали фільми на правову тематику, їздили на екскурсії та відвідували лекції. Зокрема, доктор юридичних наук, професор Михайло Савчин розповів учасникам про історію права в Україні та інших державах, а також провів заняття у форматі «Європейське кафе», під час якого учні могли спробувати себе у ролі заявника та відповідача. Ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук та суддя Конституційного Суду України, професор Олександр Петришин ознайомили підлітків із судовою системою та судовою реформою в Україні. Старша юридична радниця «Truth Hounds» Зера Козлиєва провела інтерактивні лекції, де розповіла учасникам про особливості міжнародного гуманітарного та кримінального права. А працівник Верховного Суду й випускник МАН Геннадій Зеленов поділився зі школярами власним досвідом та порадами щодо написання науково-дослідницького проєкту.
Зареєструватися на Всеукраїнську літню школу з історії, що відбудеться 19–23 серпня, можна за посиланням.
Останні новини МАН
12.09.2024
Музей науки вирушає в турне «Наука на колесах»09.09.2024
І Всеукраїнський форум тренерів Міжнародної освітньої програми Destination Imagination: як це було09.09.2024
Визначили переможця Всеукраїнського конкурсу стартапів National Youth Entrepreneurship Challenge