Тайванський міжнародний науковий ярмарок — це конкурс наукових досліджень, який щорічно організовує в Тайбеї Національний науково-освітній центр Тайваню (NTSEC).
У 2023 році в TISF беруть участь близько 180 проєктів із понад 20 країн світу. Школярі з України у складі делегації НЦ «МАНУ» вже втретє презентували свої науково-дослідницькі роботи на виставці.
Наші школярі вибороли дві медалі. Розповідаємо детальніше про здобутки манівців на змаганні.
Марія Годованець із гімназії міжнародних відносин №323 Києва отримала срібну нагороду. Дівчина дослідила переробку відходів і матеріали-альтернативи синтетичних полімерів.
Марія розробила не лише екологічні замінники пластику, а й нову технологію виготовлення екоматеріалу, що незабаром зможе зробити виробництво пакування екологічнішим. Так дівчина намітила шлях до зниження рівня забрудненості планети.
Назара Олійника з полтавського ліцею №1 імені І. П. Котляревського нагородили бронзою за дослідження рівня забрудненості повітря в містах Полтавщини. Хлопець виявив, що основними забрудниками є CO та частинки PM2.5. У середньому ці показники вдвічі перевищують норму, а дрібнодисперсні частинки PM призводять до онкології, якщо потрапляють у наші легені.
Також у конкурсі змагалися Даніл Арабаджи, учень запорізького ліцею «Логос», і Єгор Скрипник, учень Черкаської спеціалізованої школи №3.
Даніл розробив бюджетний лазерний 3D-сканер невеликих приміщень. Пристрій можуть застосовувати як початківці, так і працівники з досвідом у сфері архітектури та будівництва.
А Єгор аналізував систему моніторингу якості очищення повітря у школі. Розробив телеграм-бот і встановив у кабінетах прилади контролю стану повітря «Air Home» українського виробництва. Він також залучав команду санітарних енергоменеджерів — ними стали учні 7–10 класів.
Організатори проводять це змагання, бо прагнуть мотивувати молоде покоління бути інноваційним, а також підтримують наукові відкриття, що спрямовані на поліпшення життя всього людства. Учасники TISF розвивають навички наукового дослідження та інноваторські здібності. А ми вболіваємо за наших МАНівців і радіємо кожному їхньому успіху!
Останні новини МАН
08.05.2025
Фінський центр науки «Еврика» передав МАН мандрівну виставку «Науковий цирк “Еврика”»07.05.2025
Всеукраїнський учнівський турнір юних правознавців: як це було02.05.2025
Команда МАН отримала премію за популяризацію науки від Національної академії наук України