В рамках зустрічі вони відвідали інтерактивний простір Музею науки та поспілкувалися з учасниками літньої школи МАН (це переважно діти зі східних і південних регіонів України). Інтерактивний простір відкрили у Львові на початку повномасштабної війни, відтоді там побували понад 10 тисяч дітей з усіх куточків України.
Президент МАН Станіслав Довгий презентував напрацювання, які можуть стати спільними проєктами з ЮНІСЕФ. Серед них — розвиток науково-освітніх просторів по всій Україні, які включають офлайн- та онлайн-музеї, наукові лабораторії, бізнес-інкубатори, коворкінг-центри, тобто всі складові безперервної освіти, базованої на інноваційних підходах. Також обговорили, які можливості МАН можна використати у підготовці до нового навчального року.
Станіслав Олексійович відзначив величезний внесок дитячого фонду ООН у забезпечення гуманітарних потреб, зокрема доступу до освіти, охорони здоров'я й особливо психосоціальної підтримки українських дітей і сімей у цей непростий час. Для допомоги в організації освітнього процесу фонд передав 5050 ноутбуків учителям, школи яких були зруйновані через війну в Україні. Техніка дасть змогу педагогам залишатися на зв’язку з учнями та восени відновити дистанційне навчання.
Мурат Шахін зазначив:
«Успіх наших проєктів значною мірою залежить від взаємодії з українськими партнерами. І ми бачимо велику перспективу у співпраці з такою авторитетною організацією, як Мала академія наук України — Центр ЮНЕСКО з наукової освіти.
Сьогодні я мав честь відвідати музей науки Малої академії та зустрітись зі школярами — учасниками літньої школи, яку проводить МАН. Я приємно вражений як організацією, так і рівнем підготовки українських школярів. Потенціал МАН дуже великий! Найближчим часом ми реалізуємо декілька спільних проєктів, і я переконаний, що вони будуть успішними».
Представники офісу ЮНІСЕФ з Нью-Йорка зацікавилися безпрецедентним проєктом лекцій із Нобелівськими лауреатами. Гостей вразив Конкурс-захист наукових робіт учнів-членів МАН — обговорювали можливість його інтеграції в інструменти підтримки юних дослідників, які реалізує ЮНІСЕФ.
МАН презентувала свої досягнення з підтримки талановитої молоді, переможців міжнародних конкурсів та олімпіад, адже вони формують основу майбутнього розвитку України. Домовилися скласти дорожню карту співробітництва та якнайшвидше почати її реалізовувати на користь дітям та Україні.
Останні новини МАН
20.12.2024
«Музейна педагогіка в науковій освіті»: як провели міжнародну конференцію15.12.2024
Проєкт Музею науки МАН «Наука на колесах»: відповідь на виклики часу11.12.2024
Українські вчені та ЮНЕСКО об’єдналися, щоб відновити українську науку