Під час з’їзду учні з різних регіонів України презентували результати своїх космодосліджень, долучалися до майстер-класів, спілкувалися з однодумцями та обмінювалися ідеями.
Привітали юних винахідників президент МАН Станіслав Довгий, заступник директора НЦ «МАНУ» Василь Дунець, а також міжнародні партнери програми «Клуби молодого винахідника»: директор Центру науки «Коперник» Роберт Фірмгофер, координаторки програми Зузанна Міхальська, Малгожата Ратковська та Агата Ровни з Центру науки «Коперник».
Опісля команди по черзі представляли свої дослідження, демонстрували винаходи й розповідали, як працювали над ними. Винахідники клубу «Квант-КП» із Кам’янця-Подільського ознайомили з транзитним методом пошуку екзопланет та навчили визначати їхні розміри. Клуби з Тернополя «Альянс інноваторів» та «КМВ_ТАЛУГ» дослідили явище левітації, розробили модель мендосінського моторчика, марсохід і навіть ракету в домашніх умовах. Клуб «Генератор» із Боярки представив парасольку-орігамі для супутників у космосі, реактивний двигун та експеримент для дослідження рівноваги й гравітації. Модель чорної діри, вакуумний збільшувач для маршмелоу та інші досліди показала команда «Aurum» з Києва. А учасники клубу «Супершкола» із Северинівки на Київщині зняли й презентували короткометражний фільм про політ у космос і зустріч з інопланетянами.
Також учасники послухали наснажливі промови про перспективи космічної галузі та майбутнє науки від фахівчинь у сфері астрономії Альони Мозгової й Олени Пастовень. А ще долучилися до майстер-класів від команди МАН. Під час заходу «Цікава мінералогія» від Станіслава Пащенка підлітки довідалися про походження коштовних каменів і потримали в руках уламок справжнього метеорита й скам’янілі рештки перших живих істот на планеті. На майстер-класі від Наталії Коваленко «Кишенькова Сонячна система» дізналися про склад та орбіти планет, проаналізували відстані між ними та створили компактну модель Сонячної системи за допомогою паперової стрічки.
Організаторками з’їзду та координаторками програми «Клуби молодого винахідника» стали Альона Івженко та Оксана Мережинська. Завдяки їм відбувся насичений і яскравий захід, що об’єднав учасників попри всі виклики.
Наприкінці заходу кожна команда винахідників отримала подарунки від Малої академії наук та спеціальні навчальні набори «Магніт» для вивчення явища магнетизму від польського фонду «Дитячий університет».
Останні новини МАН
17.04.2025
З’їзд клубів молодого винахідника: як це було17.04.2025
Як ми провели IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з кримськотатарської мови08.05.2025
Фінський центр науки «Еврика» передав МАН мандрівну виставку «Науковий цирк “Еврика”»