Час освітнього марафону! Це діджитал-захід в інстаграмі й телеграмі, під час якого ти підготуєшся до участі в олімпіаді. На тебе чекатимуть комунікація з експертами кожної категорії та менеджерами відділу міжнародних зв’язків МАН, дискусії з приводу найпоширеніших проблем екології в Україні та світі, обговорення теми війни й екології, розкриття соціальної відповідальності й академічної доброчесності, а також обмін досвідом із переможцями GENIUS Olympiad попередніх років. Аби потрапити на марафон, необхідно заповнити гугл-форму напередодні старту, яку розміщують на офіційних сторінках МАН у фейсбуці та інстаграмі, а також на сайті олімпіади.
Потім відбувається реєстрація проєкту на олімпіаду. На цьому етапі ти заповнюєш форму, у якій наводиш усю інформацію про проєкт, завантажуєш PDF-файли з готовою науковою роботою, залежно від категорії завантажуєш свій постер або презентацію, фото або посилання на ютуб-відео зі своїми виступами.
Існує 3 способи це зробити:
Перший — зареєструвати проєкт, отримавши екоперепустку одразу на національний фінал олімпіади. Екоперепустки надають проєктам освітні організації, школи чи педагоги, які мають афіліацію від організатора GENIUS Olympiad Ukraine — МАН. Детальніше про екоперепустки читай за посиланням.
Другий — подати проєкт самостійно в межах індивідуальної реєстрації. У такому разі проєкт проходить добір національного журі. Тож до національного фіналу потрапляють лише ті проєкти, що отримали рекомендацію від членів журі.
Третій — отримати рекомендацію до участі в олімпіаді як спецприз на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, яка гарантує тобі участь у національному фіналі без етапу отримання рекомендації від членів журі олімпіади.
Далі відбувається етап, на якому проєкти, які учасники зарєстрували самостійно, проходять оцінювання журі та присвоєння кваліфікаційного статусу «Рекомендовано» / «Не рекомендовано». Проєкт, який рекомендували, одержує екоперепустку на національний фінал.
Якщо ти отримав/-ла рекомендацію від членів журі олімпіади, наступним кроком необхідно надіслати презентаційне відео свого проєкту. За допомогою відео відбувається презентація та захист проєкту на національному етапі.
Опісля — участь у національному етапі.