• Як я можу стати учасником конкурсу?

    Звернися до вчителя, чий предмет тобі цікавий, і поговори з ним про наукові роботи. Не знаходиться потрібна людина в рідній школі? Поцікався, чи є у твоєму місті або ОТГ гуртки МАН — там допоможуть. Підготовка, оформлення, подання роботи на оцінку — тебе проконсультують щодо всіх питань.

    Усе, що тебе цікавить, може стати предметом дослідження. Головне — правильно вибрати галузь. Загалом є 12 наукових відділень і 65 секцій (кількість галузей для досліджень нині зростає!). Серед них вибирай ту, яка найбільше до душі, і готуй свій проєкт!

  • Чи можна змінювати або доповнювати дослідницьку роботу після її подання?

    Ні, усі матеріали (постер, презентація, доповідь тощо) мають відповідати змісту друкованого варіанту роботи, який ти подав/-ла організаторам відповідного етапу. Оновлені результати досліджень та інші доповнення не враховують під час оцінювання та визначення результатів конкурсу.

  • За що дискваліфікують учасників конкурсу?
    • Тема та зміст проєкту чи роботи не відповідають профілю наукової секції.
    • Учасник або учасниця повторно подав/-ла проєкт без суттєвого доопрацювання.
    • Проєкт містить плагіат або інші вияви порушення академічної доброчесності.
    • Учасник або учасниця не здійснив/-ла самостійного дослідження й опрацювання джерел, не зробив/-ла власних висновків з обраної тематики.
    • Проєкт не містить принаймні одного з необхідних структурних елементів роботи, передбачених правилами.
    • Учасник або учасниця порушує етичні норми та чинне законодавство.
  • Чи можу я подавати на конкурс свою роботу другий рік поспіль?

    Так, але з уточненням: це має бути не та сама робота!
    Проєкт слід суттєво доопрацювати, отримати принципово нові результати, залучити інші джерела, розв’язати додаткові завдання тощо.

  • Коли я отримаю рецензію журі на свою дослідницьку роботу?

    Правила проведення та програма конкурсу не передбачають письмового рецензування дослідницьких робіт членами журі будь-якого етапу конкурсу.
    Однак під час постерного захисту журі надає рекомендації учасникам. Отож, ти зможеш розпитати членів журі про їхні враження від твого проєкту, а також отримати фідбек, що допоможе доопрацювати та розвинути дослідження.

  • Де можна ознайомитися з проєктами учасників своєї секції / відділення?

    Під час відкритих виставок, що їх можуть проводити організатори конкурсу. Ти почуєш доповіді інших учасників і поставиш їм запитання під час наукової конференції — важливого етапу конкурсу.

    Якщо ж хочеш дослідити роботи конкурентів більш детально, можеш звернутися до них особисто :) Нагадуємо, що такі відносини регулюються нормами авторського права та чинного законодавства.

  • Яка має бути різниця між моїм виступом на постерному захисті та на науковій конференції?

    Виступ на постерному — це саме захист. Журі прагне з’ясувати твою компетентність у вибраній темі дослідження. Для цього ти маєш розкрити науковий апарат дослідження: предмет, об’єкт, завдання, методи дослідження, основні висновки, яких дійшов у роботі. Водночас найбільше журі цікавитимуть твої відповіді на їхні уточнюючі запитання.

    Натомість виступ на науковій конференції — це доповідь у середовищі однодумців, що дає змогу висвітлити твою найулюбленішу частину дослідження. Дублювати науковий апарат уже не потрібно — ти можеш зосередитися на окремому аспекті дослідницького проєкту, відображеному в розділі, підрозділі чи висновках до розділу. Якщо до структури постерного захисту є чіткі вимоги, то під час виступу на науковій конференції ти можеш імпровізувати.

  • Коли я можу дізнатися про результати заочного оцінювання, бали за виступ на постерному захисті чи науковій конференції?

    Загальні результати конкурсу оголошують в останній день відповідного етапу конкурсу на урочистій церемонії. Організатори попередньо поінформують тебе про точні дедлайни, коли на сайті з’являтимуться загальні бали для кожного розділу програми конкурсу!

  • Якщо я не маю технічної можливості вийти на відеозв’язок відповідно до програми конкурсу, що мені робити?

    Звернутися по допомогу до навчального закладу, гуртка / відділення МАН, організаторів відповідного етапу або управління освіти у твоїй місцевості. Тобі обов’язково допоможуть!

  • Що я отримаю від участі в конкурсі?

    Конкурс-захист науково-дослідницьких робіт МАН — це про крутезний досвід і нетворкінг!
    Ти можеш спробувати себе в ролі справжнього дослідника: показати всій країні власноруч розроблений мобільний застосунок, поділитися поглядами на екофрендлі технології чи довести культурний потенціал мемів.

    Також ти знайдеш однодумців із різних міст України, долучишся до наукового ком'юніті та, звісно, поборешся за спеціальні дипломи, призи, грошові подарунки громадських і благодійних організацій. А якщо візьмеш І місце на ІІІ етапі конкурсу, отримаєш стипендію Президента України!