Ще минулоріч МАН взяла участь у програмі шкільних космічних експериментів (Student Spaceflight Experiments Program, SSEP) — це комплексна програма з розвитку наукової та STEАM-освіти. SSEP націлена на виховання нового покоління науковців і винахідників.
У пілотному конкурсі 2021 року переможцями стали дві команди, а тепер вони прибули до США та готуються розпочинати дослідження. Юні науковці спостерігатимуть за відльотом ракети з їхніми проєктами на мисі Канаверал. Це історичний майданчик космічного центру Кеннеді NASA, з якого запускали всі місії «Аполлона» на Місяць. Також учасники команд проведуть експерименти на Землі під наглядом експертів «Nanoracks», NASA та NCESSE — це обов’язково для завершення місії.
Детальніше про напрацювання наших дітей
Команда з Рішельєвського наукового ліцею (м. Одеса) — це учні 8 класу Андрій Гриб і Микита Скрипник. Спільно з науковою керівницею Анастасією Маслечко хлопці досліджуватимуть вплив мікрогравітації на калій(III) гексаціаноферат.
Внаслідок експерименту діти з’ясують, чи впливає відсутність гравітації на процес формування кристалів калій(ІІІ) гексаціаноферату, їх розміри, кількість та форму.
Команда Харківської гімназії №47 (м. Харків) — це 11-класники Михайло Гарькавець, Владислав Волков, Софія Давидова та Єлизавета Садчикова. Разом із науковим керівником Андрієм Самойловим вони вирішили дослідити вплив мікрогравітації на структуру пломб і міцність їх з’єднання із зубами.
Стоматологічні проблеми в космосі ще небезпечніші, ніж на Землі. Більша частина їжі космонавтів недостатньо тверда для стимуляції оновлення дентину. Зуби з часом декальцифікуються та стають крихкими. Тож за тривалих перельотів виникає потреба пломбування. Наприклад, космонавту Олегу Новицькому довелося встановити тимчасову пломбу в космосі. Під час експерименту команда з’ясує, чи відрізняються стоматологічні матеріали, що затверділи в умовах мікрогравітації, від тих, які формуються на Землі.
Від започаткування програми у 2010 році понад 134 600 школярів подали більш ніж 27 230 пропозицій досліджень у космосі. А для відправки на космічну станцію відібрали 340 шкільних експериментів.
А 21 листопада полетять у космос дослідження і українських школярів. Їх не спинило ані повномасштабне вторгнення, ані пряме влучання російського снаряду в Харківську гімназію №47.
Учасники команд дистанційно доопрацювали свої проєкти, які відповідають усім інженерним і технологічним вимогам космічних польотів. Залишилось лише дочекатися космічних результатів українських дітей!
Останні новини МАН
30.09.2024
Команда МАН навчалася в Центрі науки «Коперник»: про нові можливості для розвитку наукової комунікації в Україні08.11.2024
Стратегічні ініціативи: про міжнародну діяльність президента МАН13.11.2024
Провели V Всеукраїнський відкритий науково-практичний онлайн-форум «Інноваційні трансформації у сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії»