Ініціативу МАН підтримала Європейська мережа центрів і музеїв науки «Ecsite». Понад 20 європейських партнерів долучилися до цієї програми. Зокрема, центри науки з Німеччини, Данії, Бельгії та Нідерландів уже передали МАН свої експонати у вигляді гуманітарної допомоги.
Серед партнерів МАН також і Федеральна вища технічна школа Цюриха (ETH Zurich) та музей «focusTerra» зі Швейцарії. У процесі співпраці зі швейцарськими науковцями для України розробили проєкт виставки «Експедиція Сонячною системою». І нещодавно ця виставка прибула в Україну.
«Ми щасливі й пишаємося тим, що можемо спільно підтримати молодь в Україні, яка здобуватиме наукові знання під час відвідування нашої виставки про дослідження Сонячної системи від Федеральної вищої технічної школи Цюриха», — говорить докторка Ульріке Каструп, керівниця музею «focusTerra» (Федеральна вища технічна школа, м. Цюрих, Швейцарія).
У рамках експозиції дослідники стають героями власних історій: розповідають про себе та показують, як проводять дослідження. У такий спосіб будь-хто — експерт чи початківець — може відкрити для себе наше планетарне довкілля.
Президент МАН Станіслав Довгий коментує: «В сьогоднішніх умовах для нас важливо розширювати можливості дітей та робити освіту доступнішою — в усіх розуміннях. Це і подорожні виставки та експозиції, і відкриття нових лабораторій, у першу чергу в регіонах України. Наші зусилля спрямовані на створення інтерактивних навчальних просторів, у яких діти можуть реалізувати свої освітні потреби та здійснити неймовірні подорожі у таємничий світ науки. Вдячні партнерам, які підтримують ініціативи МАН. Окрема подяка посольству Швейцарії в Україні, з яким ми реалізуємо спільні проєкти вже понад 10 років».
Виставка вже повністю адаптована для українських відвідувачів. Василь Дунець, завідувач відділу освітніх програм НЦ «МАНУ», розповів: «Переклад та наукове редагування виставки здійснювали члени робочої групи, створеної спільно НЦ “МАНУ” та музеєм “focusTerra”, до складу якої ввійшли перекладачі, науковці, музейні працівники, а також дизайнери зі Швейцарії, Німеччини та України».
Виставку адаптували, передали та доставили в Україну завдяки підтримці багатьох осіб і закладів.
● Від Швейцарії: Федеральна вища технічна школа Цюриха (факультет наук про Землю), Науково-дослідницький центр Землі «focusTerra», д-р Грайвер, професори Джардіні, Робертссон, Шенбехлер, Теклі; Швейцарська сейсмологічна служба; посольство Швейцарії в Україні, яке організувало, виконало та підтримало транспортування виставки в Україну; Національний музей історії Санкт-Галлена, д-р Мейєр; «Ноліна еппліка ГмбХ»; Швейцарська геологічна служба; Університет Цюриха, Центр теоретичної астрофізики та космології, професори Мур, Геллед.
● Від Німеччини: Астрід Ніппольдт, Берлін.
● Від України: Національний центр «Мала академія наук України».
Стежте за анонсами, щоб дізнатися дату відкриття виставки.
Останні новини МАН
21.11.2023
Проєкти учнів Малої академії наук вирушили в космос09.11.2023
Українці зможуть «вирушити» в експедицію Сонячною системою завдяки новій виставці14.11.2023
Уперше в Україні: МАН і ТРЦ Gulliver запрошують до наукового цирку