Ініціативу МАН підтримала Європейська мережа центрів і музеїв науки «Ecsite». Понад 20 європейських партнерів долучилися до цієї програми. Зокрема, центри науки з Німеччини, Данії, Бельгії та Нідерландів уже передали МАН свої експонати у вигляді гуманітарної допомоги.
Серед партнерів МАН також і Федеральна вища технічна школа Цюриха (ETH Zurich) та музей «focusTerra» зі Швейцарії. У процесі співпраці зі швейцарськими науковцями для України розробили проєкт виставки «Експедиція Сонячною системою». І нещодавно ця виставка прибула в Україну.
«Ми щасливі й пишаємося тим, що можемо спільно підтримати молодь в Україні, яка здобуватиме наукові знання під час відвідування нашої виставки про дослідження Сонячної системи від Федеральної вищої технічної школи Цюриха», — говорить докторка Ульріке Каструп, керівниця музею «focusTerra» (Федеральна вища технічна школа, м. Цюрих, Швейцарія).
У рамках експозиції дослідники стають героями власних історій: розповідають про себе та показують, як проводять дослідження. У такий спосіб будь-хто — експерт чи початківець — може відкрити для себе наше планетарне довкілля.
Президент МАН Станіслав Довгий коментує: «В сьогоднішніх умовах для нас важливо розширювати можливості дітей та робити освіту доступнішою — в усіх розуміннях. Це і подорожні виставки та експозиції, і відкриття нових лабораторій, у першу чергу в регіонах України. Наші зусилля спрямовані на створення інтерактивних навчальних просторів, у яких діти можуть реалізувати свої освітні потреби та здійснити неймовірні подорожі у таємничий світ науки. Вдячні партнерам, які підтримують ініціативи МАН. Окрема подяка посольству Швейцарії в Україні, з яким ми реалізуємо спільні проєкти вже понад 10 років».
Виставка вже повністю адаптована для українських відвідувачів. Василь Дунець, завідувач відділу освітніх програм НЦ «МАНУ», розповів: «Переклад та наукове редагування виставки здійснювали члени робочої групи, створеної спільно НЦ “МАНУ” та музеєм “focusTerra”, до складу якої ввійшли перекладачі, науковці, музейні працівники, а також дизайнери зі Швейцарії, Німеччини та України».
Виставку адаптували, передали та доставили в Україну завдяки підтримці багатьох осіб і закладів.
● Від Швейцарії: Федеральна вища технічна школа Цюриха (факультет наук про Землю), Науково-дослідницький центр Землі «focusTerra», д-р Грайвер, професори Джардіні, Робертссон, Шенбехлер, Теклі; Швейцарська сейсмологічна служба; посольство Швейцарії в Україні, яке організувало, виконало та підтримало транспортування виставки в Україну; Національний музей історії Санкт-Галлена, д-р Мейєр; «Ноліна еппліка ГмбХ»; Швейцарська геологічна служба; Університет Цюриха, Центр теоретичної астрофізики та космології, професори Мур, Геллед.
● Від Німеччини: Астрід Ніппольдт, Берлін.
● Від України: Національний центр «Мала академія наук України».
Стежте за анонсами, щоб дізнатися дату відкриття виставки.
Останні новини МАН
08.05.2025
Фінський центр науки «Еврика» передав МАН мандрівну виставку «Науковий цирк “Еврика”»07.05.2025
Всеукраїнський учнівський турнір юних правознавців: як це було02.05.2025
Команда МАН отримала премію за популяризацію науки від Національної академії наук України