Виставку передали як гуманітарну освітню допомогу в межах серії проєктів, спрямованих на підтримку залучення до науки в Україні у 2024 році, які організовує та реалізує Європейська мережа центрів і музеїв науки «Ecsite» за підтримки американського фонду Simons Foundation та у співпраці з Малою академією наук України.
«Кілька років тому понад 2000 дітей з усієї Норвегії поділилися своїми найкреативнішими ідеями в конкурсі під назвою “Проєкт «Фантазія»”. З-поміж усіх проєктів були відібрані та представлені на виставці 11 винаходів, які втілюють безмежну творчу уяву юних умів. Виставка подорожувала з центру “VilVite” до всіх куточків Норвегії та експонувалася в 12 інших наукових центрах, де мала величезний успіх. Ми пишаємося і радіємо, що виставку тепер побачать в Україні», — зазначив генеральний директор Бергенського наукового центру «VilVite» Ларс Лʼєгорд Маррой.
Фахівці МАН адаптували виставку для українських відвідувачів. З 14 жовтня до 14 листопада 2024 року її вперше продемонстрували в Україні, зокрема експозиція стала частиною інтерактивного простору «Відкрий портал у науку 2.0» у Києві.
Виставка дає змогу дослідити різні види енергії, навчитися використовувати гойдалку для генерації електроенергії, з’ясувати, як дитячі ідеї у вигляді експоната «Звукова тростина» можуть допомогти людям із порушеннями зору та незрячим легше й безпечніше орієнтуватися в просторі.
«Співпраця “Ecsite” із Simons Foundation та Центром науки “VilVite” задля передачі виставки “Проєкт «Фантазія»” Малій академії наук України демонструє солідарність нашої спільноти з народом України й нашу непохитну підтримку українців. Майже три роки іде війна, і головна думка “Проєкту «Фантазія»” про те, що кожен має силу мріяти та впроваджувати інновації за допомогою науки, резонує глибше, ніж будь-коли. Я хотіла б подякувати Ларсу Л’єгорду Маррою, його команді з “VilVite” та всім членам “Ecsite”, які продовжують підтримувати наших українських колег», — зазначила директорка Європейської мережі центрів і музеїв науки «Ecsite» Кетрін Франш.
Президент МАН Станіслав Довгий подякував закордонним партнерам за плідну співпрацю та підтримку освітніх ініціатив МАН. «Інвестуючи в освіту сьогодні, ми створюємо фундамент для успішного розвитку нашої країни. Ми дуже цінуємо підтримку наших закордонних партнерів, з допомогою яких відкриваємо нові освітні можливості для українських дітей та молоді. Виставка “Проєкт «Фантазія»” — це також мотивація для українських дітей та молоді втілювати свої ідеї в реальність», — зазначив він.
З 25 листопада 2024 року до липня 2025-го виставка «Проєкт “Фантазія”» відкрита для відвідування у Музеї науки МАН у Полтаві, який створили у співпраці з Національним університетом «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», а також спільно з Полтавською МАН.
Виставка «Проєкт “Фантазія”» виникла завдяки співпраці з норвезькою програмою розвитку талантів у спорті, культурі й науці «Герої завтрашнього», Норвезьким музеєм науки і техніки в місті Осло, Центром Тронгейма, Центром науки Північної Норвегії, музеєм «Vitenfabrikken at Jærmuseet», а також із Центром науки «VilVite», працівники якого стали координаторами проєкту.
Останні новини МАН
19.12.2024
Провели фінал XV Всеукраїнського інтернет-турніру з природничих дисциплін18.12.2024
Від дитячої ідеї до інтерактивного експоната: норвезька виставка «Проєкт “Фантазія”» мандрує Україною13.12.2024
Українські школярі здобули 6 нагород на Міжнародній молодіжній науковій олімпіаді (IJSO)