Всеукраїнська літня школа з історії
2–6 червня в Рогатині Івано-Франківської області ми провели Всеукраїнську літню наукову історичну школу «Історик чи історикиня: занурення в професію». Під час заходу учасники дізналися більше про професії археолога/-гині, етнолога/-гині, антрополога/-гині, музеєзнавця/-виці та історика/-кині мистецтв.
Упродовж пʼяти днів підлітки аналізували артефакти, працювали з копіями реальних історичних документів, досліджували музеї світу та створювали мистецький каталог. Також учасники відвідали екскурсію церквою Святого Духа, де дізналися про спадщину ЮНЕСКО в Україні.
Всеукраїнська літня школа для молодших школярів «Футурум»
3–7 червня у Центрі дитячого розвитку імені Леоніда Каденюка в Києві ми провели Всеукраїнську літню наукову школу «Футурум» для учнів 2–5 класів. Учасники відвідували заняття з фізики, астрономії, географії, біології, риторики, хімії та інженерії. Діти дізналися про рух, прості механізми, види енергії, дослідили карту світу, ознайомилися з ботанікою, зоологією, біологією людини та попрацювали в лабораторії. А в останній день відвідали Музей науки, де долучилися до наукового шоу та екскурсії.
Всеукраїнська літня школа з фізики
4–5 червня у Центрі дитячого розвитку імені Леоніда Каденюка в Києві провели Всеукраїнську літню школу з фізики. До заходу долучилися 17 підлітків з Київської області. Учні вивчали основні електронні компоненти й класи електронних пристроїв, опісля — на практиці опанували роботу з моделювальним комп’ютерним середовищем та навчалися основ програмування Arduino.
Всеукраїнська літня школа для молодших школярів «Наука в калейдоскопі»
10–14 червня у Львівському науковому ліцеї № 1 імені Б.-І. Антонича пройшла Всеукраїнська літня школа «Наука в калейдоскопі» для учнів 3–6 класів. Діти долучилися до занять з астрономії, біології, риторики та географії. Учасники літньої школи брали участь в обговореннях, виконували творчі астрономічні завдання, вивчали біологічні процеси та явища, досліджували морські географічні відкриття, пустельні регіони, а також прокачували навички публічного виступу, сторителінгу, самопрезентації, етикету спілкування та наукового мовлення.
Всеукраїнська літня школа з літературознавства
11–27 червня під час Всеукраїнської літньої наукової школи з літературознавства лабораторія культурної освіти та гуманітарних дисциплін провела курс «Український літературний модерн кінця ХІХ — початку XX ст.». До онлайн-заходу долучилися учні 10–11 класів. Учасники досліджували модерністський дискурс в літературному процесі кінця ХІХ — початку XX століть, філософську та естетично-мистецьку основу модернізації української літератури, стильові течії в європейському та ранньому українському модернізмі, угруповання в українській літературі початку XX століття, дискурс символізму в українській поезії помежівної доби, феміністичний дискурс літератури кінця ХІХ — початку XX століть.
Всеукраїнська літня школа з філології
17–28 червня провели Всеукраїнську літню школу з філології. Упродовж двох тижнів учасники вивчали лексикологію, фразеологію, граматику та синтаксис. Підлітки опрацьовували теоретичні матеріали, виконували практичні завдання, тести, а також отримали консультації від викладачів.
Всеукраїнська літня школа з музейної педагогіки
17–21 червня НЦ «МАНУ» та Київська МАН провели третю Всеукраїнську літню наукову школу з музейної педагогіки. Захід присвятили збереженню національної культурної спадщини України, адже цього року відзначають 70 років із дня вступу України до ЮНЕСКО.
Учні 7–11 класів і педагоги взяли участь у тематичних вебінарах та онлайн-подорожах музеями України, долучилися до вивчення символізму гуцульського орнаменту. Учасники дискутували про матеріальні та нематеріальні пам’ятки культури й історії, необхідність їхнього збереження, про збереження археологічної спадщини України, тонкощі цифровізації музейних фондів.
Всеукраїнська літня школа з креативності
21–24 червня в Тернопільському академічному ліцеї провели Всеукраїнську літню школу з креативності «Креативне Літо UA». До заходу долучилося 35 учасників віком 10–13 років. Упродовж чотирьох днів діти навчалися, відвідували екскурсії, прокачували критичне мислення та креативність, багато рухалися, працювали в командах, створювали проєкти, відвідували майстер-класи.
Всеукраїнська літня фізико-астрономічна школа
21–26 червня в місті Сокиряни Чернівецької області лабораторія «МАНЛаб» разом із Буковинською МАН провела Всеукраїнську літню наукову фізико-астрономічну школу. Учасники відвідали лекції та практичні заняття, де вивчали електронні компоненти пристроїв, цифрову техніку, мікропроцесори та мікроконтролери. Крім того, підлітки опановували роботу з моделювальним комп’ютерним середовищем та здобули навички програмування мікроконтролерів. А під час курсу з астрономії учасники спостерігали за Сонцем за допомогою сонячного телескопа, досліджували відеоматеріали про Сонячну систему та фотознімки об’єктів далекого космосу.
Всеукраїнська літня школа для молодших школярів «Наука в калейдоскопі»
24–28 червня для учнів 3–6 класів Вигодського ліцею (Івано-Франківська область) провели Всеукраїнську літню школу «Наука в калейдоскопі». Під час занять з фізики учні дізналися про будову атомів і молекул, прості механізми та їх застосування, види механічного руху, сили в природі, поверхневий натяг, капілярні явища, а також про українських науковців. На уроках біології діти довідалися про екологічні проблеми та збереження навколишнього середовища, розробили низку рішень, як ефективно утилізувати сміття. Крім того, вивчили будову мікроскопа та дослідили анатомічну будову тканин і клітин тваринних і рослинних організмів. А на заняттях із географії юні дослідники вивчали тваринний світ різних континентів та океанів, географічну оболонку Землі, її внутрішню будову та основні гірські породи.
Всеукраїнська літня школа з робототехніки
24–28 червня в місті Коломия, що на Івано-Франківщині, Національний центр разом з Малою академією наук Івано-Франківської міської ради провели Всеукраїнську літню наукову школу з робототехніки. Під час літньої школи учасники вивчали основи мови програмування Python, основи Linux та мережеві налаштування мікрокомп’ютера Raspberry Pi, інтерфейс операційної системи Raspberry Pi OS, керували двигунами та сервоприводами, підключали відеокамеру Raspicam для запису відео та фотографій, організовували відеопотік з камери Raspberry Pi, налаштовували пульт дистанційного керування для управління роботом. А наприкінці заходу провели змагання програмованих роботів.
Всеукраїнська літня хіміко-біологічна школа
25–29 червня команда лабораторії експериментальних досліджень «Ex Lab» провела Всеукраїнську літню наукову хіміко-біологічну школу для учнів Закарпатської Малої академії наук. Під час занять з хімії юні науковці визначали кислотність і солодкість фруктових соків і напоїв, досліджували біотехнологічні процеси на прикладі ферментації простих вуглеводів, а ще опанували технологію сферифікації та власноруч виготовили альгінатну «ікру». На заняттях з біології підлітки вивчали мікрофлору рук та мікроорганізми довкілля.
Всеукраїнська літня школа з кримськотатарської гуманітаристики
26–28 червня провели Всеукраїнську літню школу з кримськотатарської гуманітаристики для учнів 8–11 класів. Під час онлайн-занять підлітки вивчали різноманітні аспекти життя кримських татар, кавові традиції цього народу, відвідали майстер-клас із приготування кримськотатарських страв çiberek та yantıq, послухали кримськотатарський музичний фольклор, дізналися про традиційний танець «Агир ава ве Кайтарма» та національний орнамент örnek.
Всеукраїнська літня школа «Історичний інтенсив»
29 червня у Києві під час Всеукраїнської літньої наукової історичної школи провели інтенсив «За лаштунками історичної науки». На ньому 14 школярів дослідили особливості різних напрямів історичної науки, отримали практичні поради щодо підготовки науково-дослідницької роботи з історії та ознайомилися з різними видами історичних джерел і специфікою їх опрацювання. Крім того, учасники долучилися до історичного квесту й вікторини та виконали творчі завдання.
Анонси шкіл публікуємо на нашому сайті й у соцмережах Facebook та Instagram. Не проґав свого шансу!
Останні новини МАН
05.11.2024
Проєкт вихованців МАН полетів у космос: як це було25.12.2024
Нові літературні таланти України: результати конкурсу есе імені Сергія Кемського у 2024 році18.12.2024
Від дитячої ідеї до інтерактивного експоната: норвезька виставка «Проєкт “Фантазія”» мандрує Україною