«Mostratec-2024», що проходив з 21 до 25 жовтня у бразильському місті Нову-Амбургу, знову підтвердив статус провідного науково-технологічного заходу для молоді. Цьогорічний ярмарок представив понад 795 проєктів з 12 країн, включно з Україною, у декількох наукових галузях, від біології до інженерії, а також сприяв співпраці між учасниками з різних культур.
Даніела Дикун виборола золоту нагороду з проєктом «Антагоністичний ефект бактерій роду Lactobacillus до епізоотичних та лабораторних штамів мікроорганізмів». Її дослідження передбачає можливість створення антибактеріальних препаратів на основі живих бактерій, які одночасно борються з патогенами та підтримують здоров’я шлунково-кишкового тракту. Крім золотої медалі, Даніела також отримала спеціальну нагороду від міжнародної наукової організації «ASTRA».
«Моя ідея полягає в тому, що можна створити антибактеріальні препарати на основі живих бактерій, які не тільки будуть негативно впливати на розмноження патогенів, а й позитивно впливатимуть на шлункову мікрофлору», — зазначила юна дослідниця.
Михайло Петрікей вразив журі проєктом «Смарт-система для дайвінгу». Його розробка поєднує штучний інтелект із системами життєзабезпечення і спрямована на безпеку дайверів як у туристичних, так і в екологічних чи військових місіях. Система працює в етичних рамках штучного інтелекту, пропонуючи зручний інтерфейс та надійну функціональність.
Щороку «Mostratec» відвідують десятки тисяч осіб, зокрема підприємці, представники освітніх та наукових організацій, студенти, вчителі. Також у рамках ярмарку відбулися заходи, що сприяли інтеграції з місцевою громадою та міжнародними партнерами. Тож, окрім нагород, діти можуть отримати інвестиції для своїх проєктів.
На цьогорічному ярмарку представили 795 проєктів із 12 країн світу, і конкуренція була надзвичайно високою. Проте українські проєкти привернули увагу журі своєю новизною та соціальною значущістю.
Міжнародний науково-технологічний ярмарок «Mostratec» щороку збирає молодих науковців з усього світу, надаючи їм можливість представити свої інноваційні ідеї й технологічні способи розв’язання актуальних глобальних проблем. Перемога української делегації на «Mostratec-2024» укотре демонструє високий рівень наукової підготовки українських школярів та їхню здатність створювати технології, які можуть змінити світ.
Last news
18.12.2024
Norwegian Exhibition’ Project Fantasy’ Touring Ukraine: From Children’s Ideas to Interactive Exhibits20.12.2024
«Музейна педагогіка в науковій освіті»: як провели міжнародну конференцію13.12.2024
Українські та польські педагоги об’єдналися для пошуку інновацій в освіті