«Mostratec-2024», що проходив з 21 до 25 жовтня у бразильському місті Нову-Амбургу, знову підтвердив статус провідного науково-технологічного заходу для молоді. Цьогорічний ярмарок представив понад 795 проєктів з 12 країн, включно з Україною, у декількох наукових галузях, від біології до інженерії, а також сприяв співпраці між учасниками з різних культур.
Даніела Дикун виборола золоту нагороду з проєктом «Антагоністичний ефект бактерій роду Lactobacillus до епізоотичних та лабораторних штамів мікроорганізмів». Її дослідження передбачає можливість створення антибактеріальних препаратів на основі живих бактерій, які одночасно борються з патогенами та підтримують здоров’я шлунково-кишкового тракту. Крім золотої медалі, Даніела також отримала спеціальну нагороду від міжнародної наукової організації «ASTRA».
«Моя ідея полягає в тому, що можна створити антибактеріальні препарати на основі живих бактерій, які не тільки будуть негативно впливати на розмноження патогенів, а й позитивно впливатимуть на шлункову мікрофлору», — зазначила юна дослідниця.
Михайло Петрікей вразив журі проєктом «Смарт-система для дайвінгу». Його розробка поєднує штучний інтелект із системами життєзабезпечення і спрямована на безпеку дайверів як у туристичних, так і в екологічних чи військових місіях. Система працює в етичних рамках штучного інтелекту, пропонуючи зручний інтерфейс та надійну функціональність.
Щороку «Mostratec» відвідують десятки тисяч осіб, зокрема підприємці, представники освітніх та наукових організацій, студенти, вчителі. Також у рамках ярмарку відбулися заходи, що сприяли інтеграції з місцевою громадою та міжнародними партнерами. Тож, окрім нагород, діти можуть отримати інвестиції для своїх проєктів.
На цьогорічному ярмарку представили 795 проєктів із 12 країн світу, і конкуренція була надзвичайно високою. Проте українські проєкти привернули увагу журі своєю новизною та соціальною значущістю.
Міжнародний науково-технологічний ярмарок «Mostratec» щороку збирає молодих науковців з усього світу, надаючи їм можливість представити свої інноваційні ідеї й технологічні способи розв’язання актуальних глобальних проблем. Перемога української делегації на «Mostratec-2024» укотре демонструє високий рівень наукової підготовки українських школярів та їхню здатність створювати технології, які можуть змінити світ.
Last news
11.07.2025
Відомі цьогорічні переможці III етапу Всеукраїнського відбору учасників Міжнародної молодіжної олімпіади з астрономії та астрофізики (IOAA-Jr)10.07.2025
Команда МАН долучилася до другої зустрічі президентів академій наук держав — членів Організації Чорноморського економічного співробітництва09.07.2025
Президент Малої академії наук України долучився до презентації Плану дій ЮНЕСКО щодо підтримки науки в Україні